Nebude to praskat - cihla vs ytong

Od: Datum: 15.04.13 22:14 odpovědí: 6 změna: 16.04.13 22:05

potřebuji zůžit výklenek na chodbě o 10 cm. Výklenek je z cihel. Mohu k nim přilepit 10cm ytong? A jak mám ty dvě stěny cihla a ytong k sobě spojit, aby to nepraskalo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: beda64*
Datum: 16.04.13 00:38

nebude pokud to tzv. potáhneš síťovinou, měl jsem ten samý problém nakonec jsem to vyřešil tak že jsem každý ytong (protože byl dlouhý a široký) na dvou místech přišrouboval do cihly na hmoždinku a přilepil síťovinu i přes cihlu a bylo po praskání. Práci zdar.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.13 04:48
Pokud nebude výklenek mechanicky namáhaný, dal by se místo ytongu použít i polystyren potřebné tlouštky. Přilepit lepidlem na polystyren, potom síťku a libovolnou povrchovou úpravu.
Jednoduchá doprava, jednoduché opracování...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.04.13 09:36

Spíše bych výklenek zůžil pomocí sádrokartonu,nebo sádrovláknitých desek,podle potřeb nosnosti.

JABRAKA

Od: honzik75
Datum: 16.04.13 11:31

použil bych flexi (pro jistotu) lepidlo na kachle a cihly musí být dokonale čisté zbavené prachu. Lépe Ytong k cihlám přišroubovat ještě pár "turbošrouby" nebo natoukacími hmoždinkami. Celé to pak přetáhnout perlinkou s tím samým lepidlem. Na vrch finální úprava, třeba sádrová stěrka nebo štuk. To je sichr řešení.

Od: honzik75
Datum: 16.04.13 11:36

ještě mě napadlo, doporučil bych použít plastový roh s perlinkou a "roztahal" do ztracena. Aby se roh neomlátil.

Od: repe
Datum: 16.04.13 22:05

Díky za rady, udělám to z polystyrenu, dám tam ten roh, lepidlo s perlinkou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.