Z jakýho materiálu postavit venkovní terasu?

Od: Datum: 15.04.13 13:32 odpovědí: 3 změna: 16.04.13 13:00

Zdravim. Chci si u baráku postavit terasu velkou cca 24m2 a stojim nad základní otázkou. Z čeho ji postavit. V nabídce jsou dva základní povrchy. Dlažba, nebo dnes oblíbené dřevo (možná imitace). Máte někdo zkušenosti s dřevěnou? Asi to není nejlevnější záležitost, pokud chci, aby to něco vydrželo.

Dík


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.13 18:14
 
avatar

Ono vám to dřevo vydrží, ale musíte se o něj starat. Výhodou dřeva je i cena a snadnější montáž, teplo. Na druhou stranu dlažba z kamene, o tu se nemusíte starat a je víceméně věčná, ale zase studí a cena je trošku jinde. Je to jen na vás, co si vyberete :)

 
Datum: 15.04.13 20:35
 
avatar

máme už několik let postavenou terasu z exotického dřeva - Massaranduba - po natření olejovými nátěry už je netečná k povětrnosti.

Je postavena na sloupcícg a zemních kotvách.Na nich je rám a na něm konečná úprava-prkna s 0,8 mm mezerou.Dutina okolo je zakryta plastovými deskamia zatravněna.

Další řešení je využití dřevoplastů WPC.http://www.plastovereseni.cz/

JABRAKA

 
Datum: 16.04.13 13:00
 

Já bych určitě rád preferoval něco podobného, co máte vy. Mám rád dřevo a u mě není problém to 1x za rok natřít. Jen mě trochu děsí ta cena. Není to nejlevnější záležitost. Mlžu se zeptat od koho ji máte a kolik zhruba dělá 1m2? Díky

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.