Jak odstranit oboustranku z lina?

Od: Datum: 15.04.13 08:10 odpovědí: 5 změna: 15.04.13 12:09

Dobrý den, potřebovali jsme připevnit na lino malý kobereček, aby se neposunoval. Použili jsme opravdu dobré oboustranné pásky, ale prostě koberec nedrží.

Což ale už nevadí, nyní potřebuji vyřešit jiný prolém - jelikož to nebyla žádná obyčejná páska, teď z toho lina vůbec nejde dolů. Zkoušeli jsme ji odstranit benzinem, ale dostali jsme dolů jen tu vrchní část pásky, ale ta nejspodnější prostě nejde dolů vůbec. Benzin tedy nepomáhá a odřezávat to také nejde, protože už je to jen tenoučká vrstva a už by se lino zničilo. Zkoušla jsem i obyč vodu a hrubý kartáč, ale nic.

Nenapadá Vás nějaký tip, jak to dostat dolů? Předem děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moula*
Datum: 15.04.13 08:44

Pásku jistě ještě máte nebo můžete zjistit výrobce, tak se ho zeptejte! A opatrně, stejně zřejmě mírně poškodíte lino!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 15.04.13 08:47

Pokud jste použila pásku 3M, tak ta se odstraňuje špatně.

Museli jsme na ní koupit speciální odstraňovač od stejného výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 15.04.13 09:18

Bohužel nemám, protože nic moc nedrželo, zkoušeli jsme jich víc, takže je tam kombinace asi tří pásek:(

Od: moula*
Datum: 15.04.13 09:35

Tak zkuste ten odstraňovač od 3M. A ještě se zeptám. Vy jste použili oboustrannou pásku, to je páska co má lepidlo z obou stran. Předpokládám, že se vám podařilo smýt to lepidlo z pásky, které drží koberec a zůstala vám na linu lepidlem z druhé strany i přilepená páska. Pokud tomu tak je, někdy pomůže mírné nahřátí růžku přilepené pásky fénem, odchlýpnutí kousíčku růžku ostrým nožem, stisknutím toho růžku kombinačkami a za stálého nahřívání pomalinké stahování - sloupávání silou tépásky podél lina, netahat nahoru od lina. Občas se páska přetrhne, tak znova, chce to lehnout si k tomu na břicho a trpělivost. Po sloupnutí pásky pak už jen benzínovým čističem smýt lepidlo z lina co tam zbylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 15.04.13 12:09

No ona na tom linu zbyla asi 1mm vrstva sé pásky, respektive asi spíš toho lepidla, takže o nějakém růžku moc nemůže být řeč. Ale to teplo by třeba pomohlo, díky za tip. Kdyby ne, zkusím ten odstraňovač. A to se dá koupit kde? Pásku jsme kupovali někde v bauhausu, tak třeba tam? Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.