Netěsný septik

Od: Datum: 14.04.13 20:31 odpovědí: 3 změna: 14.04.13 21:24
Zdravím všechny. Máme sto let starý dům a jako septik používáme starou nádrž na dešťovou vodu o velikosti cca 4 metry délka, 2 metry délka a 3 metry hloubka, nádrž má přepad do straně která je pod námi. Zjistil jsem ale že není úplně těsná a mimo jiné i díky ní máme v domě vlhkost.
Obec nemá kanalizaci. V budoucnu ji bude mít ale my do ni stejně zahrnuti nebudeme. Již máme zpracovaný projekt na čističku ale nejsou na ni peníze. Dotaz zní zda by nebylo řešení nádrž zaizolovat třeba laminatem stejně jako jsou třeba bazény. Jak finančně náročné by toto řešení bylo?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.13 20:51
avatar

To by asi vyšlo skoro jak ta čistička.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 21:18
avatar

A proč tu nádrž nevyspravit zevnitř klasicky betonem třeba ještě s přimícháním lepidla aby to pořádně drželo? Nejsem stavař, ale vím, že nějakou takovou speciální směsí jeden soused jímku opravoval. Jako řešeto ta jímka asi nebude, spíš tam budou jen nějaké netěsné spáry v místě napojení. Ty se pečlivě vyčistí bouracím kladivem, zalepí a je pokoj. Druhá možnost je dát někam vedle klasickou válcovou jímku třeba 12m2, bezešvou samozřejmě. Asi by to bylo levnější než čistírna, ale je to taky docela drahé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 14.04.13 21:24
Jimka je z cihel a cementovy povrch tak už téměř není. nevím jestli to půjde vyčistit tak aby na tom něco drželo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.