Je možné mít více popelnic?

Od: Datum: 14.04.13 17:08 odpovědí: 18 změna: 15.04.13 14:24

zdravím měl bych dotaz bydlíme v baráku celkem nás tu bydlí 4 lidi 2 dospělý a 2 děti a máme jednu popelnici, vyvážej ji jednou za týden a hromaděj se nám tady odpadky jedna je pro nás málo myslíte že je možné mít dvě popelnice? kolega v práci mi řikal že maj normálně 2 popelnice a neplatej nic navíc je prý jedno kolik jich člověk má podle mého to je blbost když budu platit příklad 1000kč a budou mi vyvážet jednu popelnici tak je blbost aby druhému za tu stejnou částku vyvážely 2 nebo se pletu? platíme jinak 2000kč za 4 osoby a máme na popelnici takovou samolepku o zaplacení na daný rok


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.04.13 17:23

Tento dotaz asi opravdu fundovaně zodpoví na místním obecním či městském úřadě - za jakých podmínek lze získat ještě jednu popelnici a nálepku o jejím ´zaplacení´ na ni - tady bychom mohli jen hádat...

:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 17:27

Přesně tak, pracovníkem komunálních služeb mi bylo sděleno, že v 9ti členné domácnosti s malými dětmi, zaplní 140l popelnici, vyváženou 1x za 14 dní sotva do poloviny. Asi ty odpadky jí nebo nevím. *nevi**zed* díky bohu u nás neplatíme nic.*tanec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 14.04.13 17:31

Neodpovím přímo na otázku, ale k tématu ano - nás je v domě pět dospělých (a zvěř *smich*), máme jednu popelnici vyváženou jednou týdně a bohatě to stačí. Třídíte odpad? Je to velká úspora místa v popelnici, věřte. Pet lahve, noviny a letáky zaberou hodně místa. Třídění Vás nic nestojí a je to ekologické ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 14.04.13 17:41
přesně tak. My 2+ dítě, malá popelnice, odvoz po 14 dnech a máme vždy tak 1/4. Zlatý býval známkový systém. Jenže lidi jsou prasata a tak musíme platit paušál. Na známku jsme vyváželi 1x za 6 týdnů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: stread
Datum: 14.04.13 17:46

@claire netřídíme ale asi budeme muset začít máte pravdu ;)

Datum: 14.04.13 17:45
avatar

Záleží na tom, jak to má to které město. U nás platíme paušál a popelnic můžeme mít, kolik potřebujeme (my potřebujeme jednu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stread
Datum: 14.04.13 17:46

Optám se tedy na obecním úřadě děkuji ;)

Od: uska®
Datum: 14.04.13 17:50

Bez známky vám popelnici neodvezou. Jde jen v místech, kde se platí paušál bez známek. Tam je to fuk kolik máte popelnic, tak jako u nás. Upřímně netuším, kde ten odpad berete. My třídíme odpad a svážíme ho do sběrného dvora, pytle fasujeme na OÚ... Popel ze dřeva přijde slepicím do hrabaniště, papír na podpal, PET + igelity + sklo do tříděného odpadu, z konzerv nevařím a vlastně do popelnice jde minimum. Jen mě napadá, že máte doma 4 děti s plínkama. Jiná možnost není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 18:04
avatar

U nás se platí za osoby v domácnosti, a popelnic můžeme mít třeba 20. Osobně mi to přijde divné, podle mě je důležité KOLIK odpadu vyprodukujeme, a né kolik nás je. Na dva byty máme dvě popelnice (celkem 9 osob) a stačí to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 18:44
avatar

Nevím jak kde, ale u nás se popelnice platí od kusu. Kdo má jednu, platí jednu. Kdo má dvě, ten platí dvě. Poptejte se na vašem obecním úřadu. Tam vám dají lepší odpoveď, než tady na poradně.

Nás občas bývá doma někdy více někdy méně a množství odpadu není konstantní. Proto jsme problém vyřešili tak, že jsme koupili jednu velkou popelnici. Tu největší, co se koupit dala. Je o polovinu větší než ty normální a platíme za ni úplně stejnou částku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 20:40

Jinak když se bavíme o tom "recyclingu". Mám doma takové ty staré, bílé, s prominutím komunistické plastové lišty na kabely. Potřebuju je vyhodit. Můžu to hodit do popelnice na plasty, nebo mám počkat na příští týden na kontejner?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.04.13 21:24

A požádal jste na obci nebo kdo se stará o odpad o další popelnici? Platba je u občanů paušálem bez ohledu kolik odpadu vyprodukujete - 1 kilo či tunu (to mi také vadí, ale jak to řešit, pytle s kódem, ale kde budou odpady končit aby lidi ušetřili?). Kolega o tom určite nerozhoduje. A podíval jste se na vyhlášku své obce o poplatku za odpady?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 07:31
avatar

Určitě se snažte odpad třídit. Myslím, že dnes již není město, ve kterém by nebyl dostatek kontejnerů na tříděný odpad.

V době, kdy se tyto kontejnery teprve zaváděly, bývaly opravdu popelnice plné a mnoho majitelů rodinných domů žádalo o vývoz další nádoby. Hovořila jsem tehdy o problému s pracovnicí, která měla svoz odpadu na starosti, a dozvěděla jsem se dva důvody, proč se města dalším popelnicím bránila.

Čas: S každou další popelnicí se čas svozu prodlužuje. Každý si myslí, že ta jedna jeho navíc nehraje roli, ale uvědomte si, co by se stalo, kdyby měl dvě popelnice každý dům.

Peníze: Kuka vozy prý mají nějaké počitadlo, které zaznamenává každý zdvih. Město platí společnosti, která odpad sváží, i počet zdvihů. V této souvislosti bývají občané našeho města občas vyzváni, aby ke svozu nevystavovali popelnice každý týden, ale u poloprázdných nádob zvážili vývoz až po po 14 dnech.

doplněno 15.04.13 17:16:

pro pajars:

Já platím 480 Kč ročně, maminka 240 Kč, protože je starší 75 let.

Jsme město, které s tříděním začalo mezi prvními, systém je opravdu dobře propracovaný a obyvateli vstřícně přijímaný. Třetím rokem máme k dispozici i kontejnery na odpad ze zahrady, případně z kuchyně, mnoho let funguje sběrný dvůr na objemné předměty a nebezpečný odpad...

A už ani nespočítám, kolikrát město získalo jakousi "Stříbrnou popelnici", je to ocenění pro města a obce, které podle nějakých kritérií třídí dobře a s nízkými náklady. Takže opravdu, až na naprosté výjimky, jsem už dlouho nikde neviděla popelnice, které den před svozem ani nejdou zavřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 11:59

platíme na osobu 1tis za rok proto mám 3 popelnice,je nás tu 6,sváží bez problémů,jinak třídím,plasty papír,sklo.

doplněno 15.04.13 21:43:

tady to zatím nikdo neřeší,popelnici si bud kupte nebo máme možnost 10 letého pronájmu od awe,co člověk to nárok na 125 l popelnici aspon tak nám to bylo řečeno a i dítě platí jak dospělej 1000kč rok,taki že to neřeším

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.04.13 12:37
avatar

stread,

musíte jednat s tím, kdo se stará o odpad. Příklad z Pardubice, dojdu na technické služby, že nám nestačí popelnice, paní se koukne do poče, zjistí že k domu byli předány 2 kusy o objemu xlitrů. Zavolá na matriku, zjistí si kolik je lidí nahlášeno na uvedené adrese, vypočte množství odpadu, vydělí počtem svozů za týden a rozhodně...ano dostanene, ne nedostanete. Pak je možnost obejít toto, schovat jednu popelnici a říkat že jí někdo ukradl. Pak Vás pošlou na policii, udělají záznam, ten přinesete na technické služby dají Vám jinou popelnici a vy tu starou zase vyndáte ven.

Co by český člověk nevymyslel.

Ale jiná situace je v Rasoškách, tam si musíte popelnici koupit.

Pochopila?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 12:53

Ještě že neexistuje navádění k přestupku a spolupachatelství. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.04.13 13:04

Milane, tak my to máme ještě jinak. Musíme koupit známku, tu nalepit na popelnici. Známka je celoroční (nebo lze dokoupit jednosvozovou, kterou při vysypání roztrhnou). Když chceš víc, koupíš si víc známek (ale je to darda). No a když jsi chytrej, tak si jednu koupíš na obci a jednu od šoféra za třetinu, nebo chlapům šoupneš pajdu a oni to vyvezou i bez známky.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 14:24
avatar

Láďo, zdravím, takto to mám v Rasoškách. Koupím si 14denní svoz (týdenní, měsíčční atd.), dostanu příslušnou nálepku, a vyvážejí dle přehledu svozu.

Popelnici si musím koupit. Kdežto v Pardubicích se nekupuji popelnici.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.