Houba nebo planý poplach

Od: Datum: 13.04.13 20:37 odpovědí: 6 změna: 14.04.13 12:10

Dobrý den,mám dotaz ..koupili jsme dům..Majitelka řekla ženě,že dole všude dělali nový podlahy betonový,že tam měli houbu a smrdělo to tam...nebral jsem na to zřetel,ale teď mi kamarád řekl,že jestli to byla dřevomorka je to průser...volal jsem teď majiteli a ten mi řekl,že to nebyla houba ale..že jeho mamka měla na starých prknech hobru na ní lino a koberec..on to před 11 lety zdědil...a furt jim dole něco mrdělo..sundal lino a prý ta hobra smrděla...jak byla zapařená...tak to vytrhal i prkna a udělal všude beton...je to starý řádový barák a tam kde smrděla ta hobra je i ted vidět na zdi plíseň..pod oknem...okna tam má plastový...je vidět že tam je asi málo větráno a asi vlhko..,Myslíte že to byla houba nebo ta hobra opravdu tím,že tam je ta vlhkost a přikrytý linem byla nasáklá a smrděla..mám strach aby mi to přes zed nevlezlo na strop :( dřevěnej :( díky za názory David

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.13 20:44

1) zjisti, kde se bere vlhkost (přes zeď, prasklé potrubí, okap?)

2) odstraň problém

3) top a větrej

konkrétnějš poradí ostatní

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 13.04.13 21:18

Hobra udušená linem smrdí ve vlhčí místnosti děsně. Také jsme na chalupě vše vytrhali a bylo po smradu. Zda tam byla dřevomorka nebo ne, těžko teď zjistíte. Co tak odkrýt kousek stropu?

Od: davidos*
Datum: 13.04.13 23:26

Plíseň se dělá asi z venčí...budem více větrat a topit...budem bydlet do 3 ýdnů...zatím tam je ještě majitel...nahoře je jedna místnost kde jsou jen prkna desky budem dávat my...když kouknu pod prkno tak to zjistím?jsou tam prkna a pod nima štěrk či co...nebo rozdělat více prken...díky

doplněno 13.04.13 23:36:

Ještě vy jste pod tou smradlavou hobrou na chatě měli houbu,..nebo není pravidlo,že když už je vlhká hobra atd,že se hned udělá houba...Majitel mi tvrdil že houba tam nebyla...jeho žena říkala ,že tam byla velká houba..ale zase "ženy"...mohla to poplést stou HOBROU...nacucanou a smradlavou *nevi*

doplněno 14.04.13 08:05:

Jěště dotaz...houba se chová jako dřevomorka? že postupuje ve zdi třeba do patra? máme tam dřevěnou podlahu...a když je to řádový barák napadlo by to i sousední domy?...Co jsem koukal v patře v místnosti kde jsou prkna tak na nich není nic vidět,že by byly nějak napadeni...myslím si,že majitel by si toho všiml:( jinak ve zbývajících pokojích jsou už desky...Jinak to už je asi 11 let co vytrhal tu hobru a prkna a všude udělal beton...teď z toho mám strach :( barák nás stál 1.6 mil :(((

Od: uska®
Datum: 14.04.13 10:49

Ale kuš, splést si nacucanou hobru s houbou? Pokud neva, tak jsem také "žena" *smich*

Dřevomourka ja taktéž houba. V patře dřevomorku nemáte, to by za 11 let vám nezůstala ani tříska. Dřevomorka dokáže za 3 roky sežrat kuchyňskou linku. Je pravda, že se šíří i po zdech, z přízemí z podlahy může napadnout i stropy atd. Že by ohrozila sousedy je nesmysl. To byste musel vidět jak vám třeba napadla rámy, střechu atd. a nic s tím nedělat. . V přízemí píšete, že máte beton, předpopkládám, že tam není ani kousek dřeva, tudíž to není vhodné místo na množení dřevomorky.

Pokud v přízemí byla dřevomorka a daří se jí tam dodnes na nějakém dřevu, tak by prostoupila i přes zeď ven. odkopejte kousek terénu k úrovni podlahy. Pokud tam je, tak na zdech uvidíte minimálně šedivý povlak, je to pružný jako houba.

Přestaňte se nervovat, já bych se toho nebála.

Datum: 14.04.13 08:52

jo bohuzel , stary dum je stary dum a tam se muze kdykoliv neco stat , kdybys to nechtel resit , tak sis mel postavit novostavbu. Jinak vetrat , topit , zmensit vlhkost

Od: davidos*
Datum: 14.04.13 12:10

Díky za odpovědi ;) Jsem laik tak mě to zaskočilo,že kdyby to byla dřevomorka tak je to na zbourání *plac* Je vidět,že jsou ženy a ženy ;) snad to tedy bude dobrý ,když tam po jedenácti letech je stále strop...jde o to jestli majitel neřekl á hobra v háji a manželka jeho myslela houba *zed* doufám,že to tak je...jinak řešení plísní to máme každý rok v bytě"strý dům" co teď bydlíme..jsme ve 2 patře pod námi nebytový prostory a je smerdět i koberec hnilobou po 2 letech v jedné místnosti...nemluvě o věcech v komodě :( Jinak houba se šíří stejně jako dřevomorka ve zdi nahoru?...tam kde byla ta smradlavá hobra "houba" je plísen na zdi pod oknem...taková do černa..ale tu jsme měli i tady ...tchán tu měl stšnu až ke stropu když jsme to odendali tak černo..vystříkalo se to savem na plísně a klid...už 6 let...ta plíseň tady je pod oknem pod topením..snead to bude tedy OK *plac* díky

doplněno 16.04.13 04:53:

Ještě mě napadlo..v místnosti kde měla být před lety ta houba..nebo jen ta nacucaná hobra...se dělá plíseň pod ím oknem u topení...napadlo mě udělat díru skrz zeď ...aby to větralo...je to dobrý nápad? díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.