Sýkory - otvor pro topení

Od: Datum: 12.04.13 09:59 odpovědí: 11 změna: 13.04.13 16:12

Ahoj všem,

poradí mi někdo nějaký fígl, jak úspěšně odradit sýkory?

Jde o to, že jsem se nastěhovala do bytu, kde dřív bydlel starý a hluchý pán. Postupem času, si sýkora začala dělat hnízdo v otvoru "vafek"...pán je pochopitelně neslyšel.
Vloni údržbář ten příšerný nános vyčistil a "vafky" dal do pořádku, ale už je slyším, jak se snaží o hnízdo opět.

Čím je odradit?

Děkuju za každou odpověď a ze srdce přeji krásný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 12.04.13 10:12

Tam nen zabudovan kryt pruduchu?

Ohodnoceno: 0x

Od: sarka71
Datum: 12.04.13 10:26

Lego...znáte sýkory? ty se protáhnou i 2 centimetrovým otvorem, samozřejmě, že je tam originální chránítko.

Od: lego®
Datum: 12.04.13 13:21

Jasne ze znam Sykorky, jen jsem zacal ze siroka
A co pres ty vetsi otvory dat dratenou sit, neco jako na volieru pro drobne ptaky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.04.13 10:14

co takhle do vnějšího krytu vložit kovové síto s oky dejme tomu 2x2 cm? nebo podobné, které je k mání, a neprojde ním sýkorka.

Od: ladaadal*
Datum: 12.04.13 10:29

Mě si "něco" udělalo hnízdo v břečťanu hned vedle okna, takže to bylo taky dost protivný. Druhý rok jsem hned na jaře pověsil tři stará cédéčka na niť, aby se ve větru pohybovala a od té doby je pokoj.

doplněno 12.04.13 11:17:

A co zkusit uvázat alobalové vějířky? Něco jako se dělá ocas k drakovi. To by mohlo taky fungovat. Ale vzhledově to asi nebude nic moc. Ovšem, na léto by to mohlo jít sundat, myslím, že zahnízdí jinde a už se sem nebudou vracet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.13 10:36

Lado, vím, jenže to je u fasády a volně točící cd bude ve větru bouchat do baraku...bohužel.

Datum: 12.04.13 11:13

Sousedka na výduch z vafek měla přidrátované pletivo, které se dává na dvířka králíkáren. Fungovalo to. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.13 13:25

Tak jsem se rozhodla pro ty alobalové motýlky...uvidíme a děkuji!

Od: ladaadal*
Datum: 12.04.13 13:26

Taky by mohla jít sítka proti mouchám do oken.

Datum: 12.04.13 22:57

Chudáka sýkorku nevyhánějte - nemoci neroznáší, nijak neobtěžují. Nebo jim někam vyvěste nějakou kvalitní budku když je nenecháte bydlet tam kde jsou zvyklé. Btw. nám sýkorky bydlely v průduchu do spižírny v paneláku a ani by mě nenapadlo je vyhánět - sice ve dne ty mladé trochu pípou, ale v noci spí, tak je to jedno. Tito malí ptáci mají dnes hrozně těžký život - staré stromy jsou všude vykácené, keře vyřezané, o budky se nikdo nestará, tak potom hnízdí na nevhodných místech a žerou je toulavé kočky. A přitom jsou velmi užitečné - celoročně loví obtížný hmyz.

doplněno 13.04.13 23:34:

V létě se moc netopí, takže jejich "uvaření" asi nehrozí. A pokud by byla skutečně velká zima, aspoň by se trochu mladé zahřály. Spaliny je nezahubí - stejně jako nás nezahubí když si zapálíme doma plynový sporák. Není problém je tam nechat aby vyvedly mladé. Než se zase začne naplno topit, dávno budou pryč.

Datum: 13.04.13 16:12

megacruiser, tazetelka sýkorky musí vyhnat, protože má plynová kamna stále v provozu. Ikdyž třeba netopí naplno, ale občas si přitopí a plamínek stále hoří a do výduchu jdou spaliny. A ty pak sýkorku i její mladé zahubí. *cert*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.