Jak se nastavuje časový vypínač?

Od: odpovědí: 9 změna:

Kvůli úspoře el. energie bych chtěla používat u pračky časový vypínač (viz obrázky), ale bohužel není k němu návod a nevím, jak se má nastavit, aby sepínal tak, jak bych potřebovala, např. ve 13 hod. kdy je v provozu nízký tarif. Časový vypínač má po straně kolem "ciferníku" zatlačovatelné plošky a na boku posuvný spínač. Zkoušeli jsme a nedařilo se. Jedná se zřejmě o jednoduchý vypínač, ale buď má závadu nebo na něj nemáme fištróna.


Jak se nastavuje časový vypínač?
9 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar minda

Andreo, tu šipku si nastavte na aktuální čas, a v tu dobu, kdy budete chtít, aby se spínač zapnul (např. v těch 13 hod), vymačkejte plošku (tedy u 13.hodiny) a mačkejte i další plošky, podle toho jak dlouho má být spotřebič zapnutý. Při vypnutých ploškách se spotřebič vypne. U dalších časů, kdy chcete aby se to zapnulo, např. v 16.30, zase zatlačíte plošky po tu dobu, kdy má být spotřebič zapnutý.

doplněno 10.04.13 18:43:

nevím, jestli jsem to napsala dost srozumitelně - po tu dobu, kdy má být spotřebič zapnutý, plošky jsou zmačknuté, po tu dobu, kdy má být vypnutý, jsou nahoře...

 


2x
avatar pepr


Tady je i video jak to nastavit.

Zrovna pračku bych přes to vůbec nepouštěl..

 


.

doplněno 10.04.13 18:36:

Spínač, který je z boku má druhou polohu, při které je vidět ciferník. Za odpovědi předem děkuji.

doplněno 11.04.13 11:27:

Díky za všechny odpovědi. Spínač má závadu, bude prý rozebrán, namazán (zaráží se o umělohmotný čudlík na boku, ručně přetočit jde). Na tu pračku by to prý mělo jít.

Jak se nastavuje časový vypínač? #2

Ten spínač je velmi triviální zařízení - prostě v době, kdy chcete mít zapnutý proud vytaháte ty jezdce směrem od středu. Naopak zatlačením ke středu kola se nastavuje vypnuto. Z fotky nejsem schopen posoudit, do jaké míry je ten spinač funkční, ale vyzkoušet jde lehce - jednak - kolem lze otáčet i rukou - ale jen směrem dopředu (ano, čas nejde vrátit zpět *smich* ) a při přetočení přes vytažený jezdec musí být slyšet cvaknutí. Důležitý je i ten spínač na boku - tím se dá manuálně zapnout a vypnout proud - teď přesně nevím, v jaké má být pozici pro automatické spínání - ale řekl bych, že v té pozici, co to je na fotce to bude natvrdo vypnuté. A vyzkoušet to jde taky snadno - spínač dejte do zásuvky, či prodlužky, zapojte do něj třeba zapnutou lampičku a kolem otočte ručně a hned uvidíte, jestli spíná, či ne.

Poloha co je vidět na fotce znázorňuje trvalé zapnutí spotřebiče. Druhá poloha, kde je vidět obrázek hodin, je aktivování časovače.

 


0x

Časový spínač nestavíte tak, že vysunete nebo zasunete ty plastové čtverečky na vnějším obvodu.

Když jsou plastové čtverečky vysunuté (povytažené), tak sepnou spínač a spínací hodiny zapnou spotřebič, který je do nich připojený.

Každý ten plastový čtvereček znamená 15 minut sepnutí.

Po zapnutí hodin do zásuvky se hodiny musí pomalu otáčet.

Černá vyplněná šipka ukazuje přibližně aktuální čas.

Šipka přes půlku vitřního kruhu ukazuje směr otáčení při nastavování času.

Pokud jste vy (nebo někdo) otočili proti směru šipky, tak může být spínač nefunkční. To ale na dálku nepoznám.

 


0x

jen tak pro info,pokud máte nějakou novou pračku tak vám stejně nepujde,bude to funfovat jako když vyytáhnete vydlici ze zásuvky a zandáte,nové pračky se po vypnutí bud zastavía po zapnutí čekají na spuštění,toto by fungovalo u starých praček s mechanickým programatorem,u nových jedině odložený start.

jinak se nechá koupit i zásuvka HDO která pozná sama provoz nočního proudu,ale jak žíkám je to použitelné jen na zařízení které po přivedení proudu se spustí a nepožaduje nějaé spuštění či nastavení

 

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]