Oprava sleníkové podezdívky

Od: Datum: 09.04.13 22:06 odpovědí: 4 změna: 11.04.13 20:31

Zdravím všechny! Mám na zahradě starou podezdívku ke sleníku a chci ji opravit. Původní omítka je z betonové mazaniny a skoro celá opadaná. Odkopal jsem hlínu ze všech stran a chci ji nějak omítnout a srovnat vršek. Podezdívka nebude už použitá jako skleník. Co mám použít? Napadlo mě lepidlo, které se používá místo malty.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: syfino
Datum: 10.04.13 12:56
 

Zdravím,

Za předpokladu, že zídka není příliš zvětralá, popř. se nekýve apod., lze použít lepidlo místo omítky. Doporučoval bych flexibilní alespoň flexibilní, lépe zvládá rozdíly teplot. Před natáhnutím lepidla musíte zeď očitstit: kusy cihel, staré omítky co nedrží musí pryč.

Před aplikací lepidla doporučuji použít penetraci na zpevnění a sjednocení savosti povrchu, pokud je zídka hodně zvětralá, použíjte raději penetraci hloubkovou - je přirozeně o něco dražší. Na škodu také není použití síťoviny (perlinka) pro celkové zpevnění zídky. V tomto případě se nanese vrstva lepidla, vloží se pásy perlinky, které se překrývají cca o 10cm, následuje další vrstva. Jelikož předpokládám, že zídka není ideálně rovná, doporučuji natahovat lepidlo ocelovým hladítkem a nerovnosti vyrovnat větším množstvím naneseného lepidla. Je možné použít také zubového hladítka s 8-10mm zuby ("hřebenu"), ale stěna by měla být rovná. Důležité je také po zaschnutí lepidla aplikovat nějaký venkovní štuk. Není nutnostní, ale lepidlo jako takové nemusí být příliš trvanlivou záležitostí.

Ještě bych měl zmínit, že lze samozřejmě použít omítnutí maltou. Vršek zídky zašalujte prkny a buďto použijte také lepidlo, nebo maltu.

Přeji hezký den...

 
Od: marimak
Datum: 11.04.13 20:28
 

Děkuji za radu! Je to přesně, co jsem potřeboval!

Datum: 10.04.13 15:35
 
avatar

Pokus se nalepit na beton Cetriss desky.Odolávají povětrnosti a snášejí i vlhko.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marimak
Datum: 11.04.13 20:31
 

Děkuji za radu. Dostal jsem jestě jednu a pravděpodobně použiju jejich kombinaci.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.