Vjezd na vyvýšený pozemek-cena zemních prací

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Dobrý den. Mám pozemek cca 30x30m přímo u silnice. Leží však nad úrovní silnice, výškový rozdíl mezi pozemkem a silnicí je cca 4m, směrem k silnici je strmá stráň. Potřeboval bych nějak vyřešit vjezd pro os. auto na pozemek. Promýšlel jsem spoustu variant, ale zřejmě nezbude nic jiného, než ze silnice do stráně "zaříznout" vjezd o šířce 2,5m a minimální délce 20m tak, aby bylo možné ze silnice vyjet až nahoru na pozemek (viz. nákres). Pokud jsem dobře počítal, bude potřeba odtěžit a odvézt cca 300 kubíků zeminy a svah přilehlý k vjezdu sešikmit tak, aby nemusely být opěrné zdi. Skladba zeminy je do 1/3 hloubky zemina, další 1/3 velmi kamenitá zemina a poslední 1/3 zvětralá skála.

Můj dotaz zní:

1. Dokázal by někdo odhadnout časovou náročnost a přibližnou cenu za provedení zemních prací? Jedná se mi o cenu vyhloubení vjezdu a uložení zeminy na skládce - tedy za práci bagru+nákladního auta+skládkovné. Nepočítám km za přistavení strojů, najeté km na skládku ani další úpravy (dlažba apod.)

2. Nemá někdo nápad, jak vjezd vyřešit jinak (přes nějakou železnou konstrukci, výtah, ...)? Přes okolní pozemky vjezd možný není, pouze ze strany od silnice.

Děkuji za všechny názory.


Vjezd na vyvýšený pozemek-cena zemních prací
7 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar martincakl
Nemam ted u sebe cenik..a nejsem u PC, nicmene nebude to cenove daleko od 150tis...vzhledem k te skale spise i vice.Ale i kdybych Vam to spocital dle ceniku presne, rozhodujici je nabidka konkretni firmy, ktera by to pro Vas udelala.Je take otazka, zda by sla do „pevne” ceny, nebo chtela nove zatrideni zeminy v prubehu zemnich praci, dle skutecnosti.

 


1x

Takhle si hodně plochy vyplýtváte. Lepší by byl nájezd rovnoběžně se silnicí a nahoře pak zatáčkado pozemku. Jestli je také silnice aspoň trochu skloněná, lze toho také využít.

kjanik-vášnápad se mi líbí dávám bod,i když majitel se musí rozhodnout sám.


Ano, znehodnocení v podstatě 1/2 pozemku mi vadí. O Vámi popisované variantě jsem také přemýšlel. Každopádně si vůbec netroufám odhadnout, kolik by mohlo stát vybudování opěrné zdi a nájezdu podél silnice, popř. o kolik by to bylo dražší / levnější než v otázce popsaná varianta.

 


0x

Ja bych se trochu bal toho najezdoveho a sjezdoveho zlomu. Sklon je nejakych 11.5°. Spocital bych si jestli to pri takovem zlomu a pri dane vysce podvozku dokaze auto s rezervou prejet.


Podle ČSN má být sklon do 17% (17 cm převýšení na 100 cm terénu). Po 20-ti metrech vjezd vystoupá do 3.4 m, něco se vytáhne parkovacím místem a zbytek do 4 m dvěma schůdky. Takže běžné auto by to mělo dát.

 


0x

Já si myslím že jak finančně tak i co se týká úspory plochy by bylo nejlepší do svahu zapustit garáž.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]