Bojler teče

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Mám bojler 4 roky,pod přepadovou trubkou se mi objevuje voda,tak litr denně.Voda zřejmě kape po trubce.Čím by to mohlo být?

7 odpovědí na otázku

2x

Odkapávání z té trubičky je normální jev, při ohřevu se voda roztahuje a zpětný ventil její přebytek přepouští právě do té trubky. Pokud ale voda z trubky kape příliš, případně teče, může být ve ventilu nečistota a ventil pak špatně těsní. Zkuste protočit knoflík (případně překlopit páčku) na zpětném ventilu (to je ta věc, ze kterého vede přepadová trubka). Pozor, voda v tu chvíli poteče pod tlakem, takže použijte kýbl. Mělo by to pomoct. Ovšem ventil může být i vadný, v tom případě by ho bylo nutné vyměnit.

dík,knoflík jsem protáčel,ještě zkusím podržet tu páčku.

0x

Nám to taky dělá pokud by se to zvýšilo tak raději spravit.

0x

Já to mám udělané tak, že voda z pojisného ventilu mi hadičkou odkapává do WC nádržky, zkrátka ani kapka nazmar

0x

Normalni jev zrejme je to pojistny ventil ktery odkapava ,nutno svest do odpadu hadickou

0x
To ze z pojistovaku kape je celkem bezna vec. Vetsi tlak asi
I novej nemusi pomoct
Ja treba vymasim kybl jednou za tyden ... Po mnoha pokusech s tim neco udelat a nic zatim nepomohlo...

a co takhle dat expanzku mezi pojistovak a bojler

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]