Štípačka 6 tun, bude k něčemu?

Od: Datum: 07.04.13 17:20 odpovědí: 6 změna: 08.04.13 14:58

Zdravím vás,

po dlouhé době rozhodování jsem se rozhodl nakonec už příští týden koupti štípajdu, ale ještě se chci raději podělit o vaše zkušenosti, zda-li mi bude 6-ti tunová štípačka opravdu vyhovovat a nebude to nakonec tak, že špalky, které bych rozštípnul sám, budu štípat na ní a s čím nehnu, budu muset štípat stejně ručně.

Jasné mi je, že na 6T nebudu štípat duby o průměru 50cm, ale zda-li se opravdu 6T oplatí nebo koupit raději 8T, která ale vyjde drazeji.

Jedná se o VEGA LS 600, respektive

http://www.elvaprofi.cz/zahra…-na-drevo/vega_ls6-vario.html

Děkuji

doplněno 07.04.13 17:27:

Popřípadně

Scheppach LS 600

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.13 17:24

mame 4tunovou. je to super.

spalky ktere jsou hodne sukate a prorostle stipne na nekolikrat jinak nema problem ani s dubem o prumeru 5O cm. neni to zadny dravec, ale opravdu pomocnik. vzhledem k tomu, ze si nikam nemuzete strcit ruce muze s tim delat i 12ti lete decko.

Ohodnoceno: 2x

Od: nicknenick
Datum: 07.04.13 17:36

záleží jaké polena s tím chcete štípat, s touto bych o viděl tak polena max do 30 cm a suché. Každopádně šel bych do silnější.

My doma máme štípačku. domácí výroba, již jsme ji tak koupily,píst je tam z avie nebo z čeho. Štípačku zapojíme za traktor 7011 zetor, na hydraliku. Bere nám v pohodě špalky do přůměru 100 cm , jak mokré tak suché,drobné dřevo řežene na cirkulárce, a větve štěpkujeme taktéž štípačkou za traktor.

Ohodnoceno: 0x

Od: ladislavtikal*
Datum: 07.04.13 17:42

dobry den vegu mam ctyri roky a bez problemu jen sem si udelal redukci ze dvou pacek na jednu a stipani je o neco rychlejsi,křižovej klin je na drevo ktere nema suky jinak ma co delat kdyz je sukove ale jinak super pomocnik nemuzu si stezovat

Datum: 07.04.13 17:59

Mám scheppach, který uvádíte. Dělám zhruba 10 metrů dřeva ročně. Polena do 30 cm šířky v pohodě, měkké, tvrdé, mokré, suché, je to jedno. Problém jsem měl jednou, když jsme štípali 60 cm úplně čerstvý ořech. To tahle štípačka opravdu nedala. Křížový klín mám, ale nepoužívám.

Od: michalp
Datum: 07.04.13 21:57

mam stipac domaci vyroby 14 tun a jezdim stipat tem co koupili tu malou date tam zalklou brizu 40 cm a je konec. Stipu rocne cca 120 m 3 pro zname v delkach do 100 cm. Ma rada je poridit tu vetsi nebudete potom tak nadavat s pozdravem Michal

Datum: 08.04.13 14:58
Mame doma stipacku 12 t a je to dost dobry asi 5 se nam stalo ze jsme museli necemu pomoct motorovkou rocne stipeme asi 35 metru dreva. Hlane tvrdy. Buk dum briza obcas neco mekciho. Typ ale z hlavy neznam
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.