Drobná armatura v nosném panelu

Od: odpovědí: 6 změna:

Ahoj, chci se zeptat, jakou funkci v nosném panelu mají malinké roxory o průměru 5mm, nachází se několik milimetrů pod povrchem panelu, jsou od sebe 20cm. V hloubce několika centimetrů se jíž nachází hlavní nosné armatury o průměru 3cm. Otázka tedy zní, může osekání těchto roxorů o několika milimetrech mít vliv na nosnost celého panelu a tím statiku celého domu.? Anebo tato funkce spočívá pouze v roxorech o 3 cm a milimetrové roxory slouží ke spevnění betonového povrchu.?. Při sekání drážek, je totiž nutné tyto malé armatury vždy vysekat a raději se ptám.

6 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jabraka

Tyto tyčky slouží k vymezení distance sítě armatury,která nesmí být uprostřed betonu,ani úplně na kraji.úplně klidně se bez nich obejdeš.

JABRAKA

 


Co se týče těch nosných 3cm roxorů, dá se tak od oka odhadnout, kolik může člověk bezpečně přetnou aníž by se ohrozilo nosnost, za předpokladu že nad panelem jsou ještě 3 patra dalších bytu.? Když jsem dával pryč furt, tak tam byly 3 roxory v rámech futer a ty jsem musel úříznout, tak mě tak zajímá, kolik se jich může uříznout. děkuji

to seš frajer řezat v panelu roxory aniž by ses zeptal statika. Ty výztuže do 5mm jsou konstrukční nenosné prvky, které drží hlavní nosnou výztuž v příslušném tvaru při betonáži. Než začneš něco "bastlit" je dobrý se poptat odborníků.

Bezpečně se nesmí nosná výztuž v nosných stěnách panelového domu bez posouzení statika odřezávat. Statik posoudí, jestli by to bylo výjimečně možné, nebo navrhne opatření před vyřezáním výztuže - např. panelem prošroubovaným rámem z páskové oceli.

 


0x
avatar hop

Rajfere, roxorky neřeš, pokud Ti vadí velký roxor třeba kvůli krabičce, neboj se říznout.. Armatury jsou velmi předimenzované, kdyby celý panelák "visel" na jednom drátu, už by jich půlka byla kvůli rekonstrukcím elektřiny v sutinách. Můžeš si pozvat statika, ale věř mi, že se Ti vysměje a nechá si za to zaplatit, jen zkušenost, věř, nevěř... ;)

Hope, co kdyby takhle postupoval každý řezal (a neřešil), kde co - vznikne problém. Slovo "neřeš" bych přeformuloval na "neřež"!

Nejhorší je když si každý "kdochce" delá "cochce".

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]