Vady panelové výstavby

Od: Datum: 06.04.13 20:45 odpovědí: 2 změna: 07.04.13 10:26

Dobrý den,

mám otázku. Bydlím v družstevním bytě a zajímalo by mě, kdo má hradit náklady určené na zateplení domu. Tedy jestli jde o skutečné zateplení, protože v soupisu pevných plateb od bytového družstva je název VADY PANELOVÉ VÝSTAVBY a ne ZATEPLENÍ. Je to člen družstva nebo bytové družstvo? Ve stanovách družstva jsem odpověď na mou otázku nenalezla. Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.13 21:18
avatar

Ať je to tak či tak,zateplení domu zaplatí samozřejmě družstevníci.Hrazení nákladů revitalizace(což bude jiný název pro ty VADY)je zajištěno investiční půjčkou.To znamená navýšení "fondu oprav" o patřičnou položku,která bude znamenat hrazení této hypotéky bance.Kdepak by "Družstvo" vzalo ty peníze?

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 10:26
avatar

je to právě (právní) problém, ale družstvo byť je formálním vlastníkem tyto náklady nikdy neplatí, všechno opravdu všechno je připisováno na vrub bydlících v domě vč. pojištění, zákonné daně atp. Opravy vad ve fasádě domu platí také nájemníci. Převeďte si byt do vlastnictví a pak pochopíte že investujete do svého majetku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.