Barva na vlasy na koberci

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Přítelkyně si barvila vlasy a ukápla jí černá barva na koberec prosím jak to vyčistit děkuji

5 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar lidus

Já na všechny fleky s úspěchem používám Ariel na skvrny.

 

 


2x
avatar zmatenka


od šesté minuty máte perfektní videonávod na spolehlivé odstranění fleku na koberci *smich* ..

Ale ne, vážně... Jako děti jsme na koberec vylili lahvičku s inkoustem. Vyčistili jsme ji téměř úspěšně citronem se solí. S barvou na vlasy zkušenost zaplaťbůh nemám, ale asi bych na ni použila žlučové mýdlo, které je účinné při odstraňování téměř veškerých skvrn, v případě neúspěchu některý ze "zázraků" dnešní chemie. Je určitě potřebné si přečíst z balení barvy na vlasy její složení - podle toho by se taky dalo postupovat.

Teď jsem našla tyto stránky http://www.darius.cz/receptar/index_skvrny.html - tam se mluví i o barvě na vlasy. Hodně štěstí!

Na barvě na vlasy je zajímavá jeho vlastnost,že s vlákny textilií reaguji chemicky.Barva je vázána na molekuly vlákna.Dnes u koberců vesměs syntetického.Nedá se na ni dívat jako na nečistotu,skvrnu..

JABRAKA

 


0x
avatar jabraka

koberec velmi ochotně tu barvu přijme.Odbarvení jde sice provést standartním způsobem,jak se odbarvují i vlasy,ale původní barva to nevydrží.Nejlepší způsob opravy by byl takový,že se vyřízne kus koberce nepoškozeného a vsadí do místa s barvou.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]