Jak opravit terasu?

Od: Datum: 06.04.13 16:10 odpovědí: 4 změna: 06.04.13 21:16

*zed*Dobrý den,

Rozpadla se nám venkovní nekrytá terasa. Opadaly dlaždice ( hlavně ty na schodech) a vydrolil beton.

Stojíme před rozhodnutím, jak terasu opravit. Dlaždice do betonu se nám už dávat nechce. ( Opravovali jsme je průběžně každý rok).

Máte někdo zkušenosti? Prosím o radu.

Děkuji.

U.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vojta123*
Datum: 06.04.13 17:23

Ahoj,
tohle se často stává, zvlášť když na terasu pere slunce. Drolení betonu se dá odstranit penetrací (levnější varianta duvilax zředit vodou). Na přilepení dlaždic použít flexibilní lepidlo na venky. Je šikovný se poradit ve stavebninách nebo s obkladačem s čím má dobrou zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: usurikatka*
Datum: 06.04.13 21:11

Moc děkuji.

U.

Datum: 06.04.13 17:38

Pokud jsou dlaždice jen uvolněné a jsou kvalitní, tak bych je snesl z celé plochy a udělal po té ploše betonovou mazaninu o tlouštce 5 cm. Na to bych navařil 1 vrstvu izolační lepenky (např. IPA). Pak bych koupil v Baumaxu podložky z umělé hmoty, na které bych dlaždice volně uložil. Beton by byl chráněn proti vhkosti tou izolací, takže by v zimě nepraskal a nedrolil se a dlaždice by nic nezvedalo, takže by byly stále na svém místě. Dlažba by byla po každém dešti za chvíli suchá, protože voda by protékaly cca 2 mm spárami na tu izolaci, po které by odtékala do okolního terénu. Mám takto provedenou dlažbu na střešní terase a kdyby mi ta izolace pod dlažbou neprotékala, tak by to nemělo chybu :)) Ale to se Vám nemůže stát, když máte tu terasu v úrovni terénu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: usurikatka*
Datum: 06.04.13 21:16

Vypadá to jako skvělé řešení. My ale máme k terénu 2 schody. A z těch to zaručeně vždycky opadá. A také nevím, jak by se volně ložené dlaždice tvářily na pobíhání 50 kg psa. *dril*. Děkuji moc za doporučení. Třeba v kombinaci s palisádami ze zámkovky to

nějak půjde...

K.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.