Co je součást nemovitosti?

Od: Datum: 07.07.13 20:37 odpovědí: 11 změna: 08.07.13 11:28

Dobrý den, ráda bych se optala, jestli existuje nějaké nepsané pravidlo, co je součást nemovitosti. Koupili jsme dům. Bývalý majitel nás při koupi pouze upozornil, že si z kuchyňské linky odnese zabudovanou myčku. Nyní, když došlo k předání vyklizené zakoupené nemovitosti zjistili jsme, že vybral vše včetně varné desky, pohon el. brány apod. Bohužel to nemáme ošetřeno ve smlouvě, s tím už se asi nedá nic dělat? Zarazilo nás ale, že si odnesl i umyvadlo, vodovodní baterie apod. Nepatří už toto k základní výbavě nemovitosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.13 20:44
avatar

Pokud použiju logiku a selský rozum, tak součástí nemovitosti je to, bez čeho by nemohla být zkolaudovaná. Takže umyvadla, záchodové mísy i tašky na střeše.

Na druhou stranu, nevím, v jakém to bylo stavu, ale kdybych po někom kupoval dům, tak bych asi tyhle sanitární věci stejně v dohledné době vyměňoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 07.07.13 20:49

Dobrý den.

Myslím, že umyvadlo i vodovodní baterie patří do základního vybavení bytu - koupelny. Bez tohoto příslušenství nelze koupelnu používat.

Myčka a ostatní elektrospotřebiče už ale dle mého názoru do základního vybavení bytu nepatří. Pokud si majitel cokoliv odvezl, obávám se, že s tím už stejně nic nenaděláte.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.13 20:55
avatar
V podstatě k nemovitostí patří to, co je s ní pevně spojeno.Tedy mimo např.oken, dveří atd. také např. ono umyvadlo, WC, vana, topná tělesa..ale i např.vestavěný koš..centrální vysavač..atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendy8*
Datum: 07.07.13 21:07

Jedná o stavbu 2 roky po kolaudaci, takže to bylo ještě v dobrém stavu. Měli bychom mu ještě doplatit 30.000,- na kterých jsme se dohodli mimo smlouvu. Uvažujeme, že mu je nevyplatíme celé, když se takto zachoval. Doufám že nesebere na skládce první nalezené umyvadlo a baterii a nepřijde je namontovat :(

Od: paw®
Datum: 07.07.13 21:36

POkud tech 30 000 nemate ve smlouve, tak mu je tez neplatte. POkud se zachoval takto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.07.13 21:53

Víte k čemu je nepsané pravidlo? A je takové? Podívejte se do kupní smlouvy, co v ní máte, co vše vám prodal. Já bych si myčku, varnou desku vzal též, pokud bych neměl kde bydlím novou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rendy8*
Datum: 07.07.13 22:02

Nic proti, kdyby nám toto řekl už když jsme se ptali, co všechno si odnese. Mluvil pouze o myčce nádobí a nábytku.

Od: buss
Datum: 07.07.13 22:37

Když to není na papíře... součástí je to, bez čeho nemůže věc hlavní dost dobře fungovat, znehodnotila by se oddělením (auto bez motoru, kol...).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.13 22:52

Vše, co odnesl, je součástí nemovitosti. Problém je, že píšete, že jste nemovitost takto vyrabovanou převzali. Doplatek bych mu dal po navrácení všech věcí(funkčních), které chybí nebo má smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendy8*
Datum: 08.07.13 05:48

Kupní cena je již celá uhrazena, ale k převzetí nemovitosti by mělo dojít prakticky až dnes. Proto jsem zadala dotaz, abychom věděli čím argumentovat. Toto jsme zjistili včera, když jsme si tam byli již navézt některé zakoupené věci na malování apod. Pořád máme v kapse těch 30tis. pro ně bokem. Zkusíme se dohodnout, ale už teď vidím, jaké to bude tóčo. Děkuji všem za odpovědi..

Od: jirbar*
Datum: 08.07.13 11:28

Myčka zrovna tak jako automatická pračka není součástí nemovitosti. Ani lednice. Jedině že by byla připojena pevným kabelem na elektrickou síť. Elektrický sporák, případně varná deska je součástí nemovitosti. Na pováženou je však kuchyňská linka. Vše upřesňuje cenová vyhláška.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.