Rekonstrukce panelákového jádra

Od: Datum: 08.04.13 20:28 odpovědí: 13 změna: 22.04.13 12:03

Dobrý den, prosím potřebovala bych vědět co vše je potřeba k rekonstrukci panelákového jádra? Jestli je potřeba stavební povolení a popřípadě jaké další dokumenty? Byt je v osobním vlastnictví.Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 08.04.13 20:37
avatar

Pokud budete nové příčky stavět na místo původních, není třeba povolení, stačí ohláška. A podle zkušeností ani při posunu nových příček o centimetry nikdo nic neřeší, kolaudaci nepotřebujete...

Paradoxně na zbourání původního jádra pottřebujete člověka s maturitou (ŽL na demolici staveb), zbytek už zvládne vyučený odborník. Tedy dle předpisů... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 20:59
avatar

podle měje mnohem pracnější odstranění původních konstrukcí než postavení nového,pokud to nové nemá nějaké specifické tvary či požadavky resp. provedení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 08.04.13 20:41

Zákon skutečně pro některé stavby nevyžaduje ani stavební povolení, ani ohlášení stavebnímu úřadu. Jedná se o stavby, či úpravy vymezené §103 zákona 183/2006 Sb. stavební zákon. Rekonstrukce bytového jádra bude spadat pod ustanovení §103, odst.1, pís.h) stavebního zákona, pokud splňuje následující předpoklady: nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžaduje posouzení vlivů na životní prostředí a její provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost. Dle mého soudu drtivá většina běžných rekonstrukcí panelákových jader tato kritéria splňuje, a proto ohlášení ani stavební povolení není třeba. Dle zákona by tedy problém ze strany stavebních úřadů být neměl, nicméně nebude ke škodě věci, pokud se tazatel předem informuje u příslušného stavebního úřadu, neboť v praxi může být postup jednotlivých stavebních úřadů rozdílný.

Vzhledem k tomu, že se rekonstrukce bytového jádra nemusí ani nahlašovat, není zde ani nutnost odborně zpracované projektové dokumentace. Je pak spíše na stavebníkovi, potažmo na dodavatelské firmě, zda projekt bude vyžadovat či nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 20:54
avatar

obvykle u domůje nějaký správce a ten by Vám měl sdělit náležtosti. Měli byste mít minimálně projektík se statickým posudkem. v případě OV je obvykle vyžadován souhlas všech sousedů. Jeto docela divné, ale už jem se s tím setkal několikráte. Na stav. úřadě bytse měli oznámit ohlášení stavebních prací.

doplněno 08.04.13 20:57:

je pravda, že stavební úřad to moc zajímat nebude, ale správce domu nejspíše ano. Ohlášku SÚ beru zpět. Ale nemyslete si, žestřílím od boku. V Brně v družstevních bytech je toto vyžadováno. Dokonce i stavební dozor!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 21:08

stačí ohláška

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 22:39
avatar

Jak říká MIRA,tak se obvykle jedná o úpravu bytu družstevního.Bez schválení družstva je rekonstrukce nemyslitelná,zasahujete do cizího majetku.Obvykle se na to kašle,ale když jde do tuhého a něco se stane,jde o značný průser.Pro rekonstrukce mají družstva vypracované projekční přípravy.U bytů v osobním vlastnictví je slušnost se dotázat spolubydlících.Neobejde se to bez rámusu,prachu a smradu,tedy obtěžování.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 08.04.13 23:41

Otázkou je, jak do toho chcete zasahovat, zda se změní dispozice aj., tudíž je lepší se poptat na úřadě. Osobní vlastnictví už nemáááme. Nejde-li o družstvfo, jste asi v SVJ. Jste vlastníkem bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 07:37
avatar

osobní vlastnictví máme. Právě proto je zápis vlastníka v katastru nemovitostí. SVJ je formální sdružení vlastníků bytů, kde byty jsou jejich osobním majetkem - vlastnictvím. Právě to SVJ se do katastru nezapisuje, ale zejména zajišťuje chod domu podle zákona o vlastnictví bytů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 07:37
avatar

nesouhlasím

doplněno 09.04.13 07:37:

... reagováno na buss

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 07:46
avatar

I SVJ u bytových domů je vázáno na zákon o hospodaření s byty.Je logické,že SVJ pracuje podle stanov.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 08:23
avatar

My to dělali nedávno. Na nástěnku v baráku vyvěšen papír že se omlouváme, ale kvůli rekonstrukci bytu bude 14 dní nadměrný hluk a špína po chodbách a to bylo vše. Firma si mákla, bylo to dřív a nikdo nic nenamítal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 12:11
avatar

"ringo" přesně tak akorát bylo upozornění, že kdyby bylo jádro s něčeho jiného než ytong nebo siporex musí být statik a pokud by se hýbalo s plynem v šachtě musí být plynař.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasnikov
Datum: 22.04.13 12:03


 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.