Ucet za vodu za rok 2,5x vyssi

Od: Datum: 05.04.13 10:45 odpovědí: 5 změna: 07.04.13 09:57

Dobrý den, mám dotaz ohledně vyúčtování za spotřebu vody. Po roce nám k rodinnému domu přišel od vodáren účet za vodu a roční spotřeba je více jak dvojnásobná (i když by měla být nižší, jelikož máme nově studnu). Vypadá to, že problém je v prasklé rouře pod domem, kdy za den uteče cca 0,5-1 kubík vody. Ještě si testuji nový vodoměr, který právě před rokem instalovali, nicméně bych se chtěl zeptat, zda mohu na vodárnách požadovat snížení/vrácení části peněz, jelikož pokud se díra prokáže, tak minimálně stočné jsem nevyužívali. Má smysl se o něco pokoušet, nebo to mám nechat být? Ještě bych dodal, že spotřeba domu byla dlouhé roky téměř stejná (kromě tohoto roku vždy +/- 3 kubíky ...nyní rozdíl 150 kubíků)

Dekuji za radu

Sok.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 05.04.13 11:08

Nevzdávejte to předem, nemáte důvod, jsou to vaše peníze. Já jsem třeba ve sporném případě u vodáren pochodila na jedničku. U vás záleží, čí je to roura neboť v r. 2001 přešly přípojky bez vašeho vědomí do vašeho vlastnictví. A pokud to máte prasklé pod domeme, je předpoklad, že jste vlastníkem vy a pak šance není. Ale to musíte vše zjistit. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 05.04.13 12:50

Pokud to proteklo přes vodoměr a prasklé potrubí je vaše, tak musíte zaplatit. Pokud je potrubí někoho jiného a zanedbal údržbu, tak můžete vymáhat náhradu škody.

Můžete zkusit dohodu o menší cenu - bez stočného, nebo množstevní sleva..Solidní firma sleví na nějakou rozumnou částku, zlatokop vám vyúčtuje všechno i kdyby to bylo 100 kubíků za den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 04:48
avatar

Nejprve si zjistěte,zda nemáte někde nekontrolovatelný odběr zavřením všech odběrných míst a následným pozorováním vodoměru.Točí-li se vodoměr,máte někde poruchu.V opačném případě to je na reklamaci vodoměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okolojdouci
Datum: 07.04.13 09:30

Zdravím Vás ,

byl jsem v úplně stejné situaci , 2hým rokem nově dostavěný dům , paní odečítá vodoměr a říká vý máte spotřebu 350kubíků to máte hezký bazén ... U mne samozřejmě šok protže žádný bazén nemáme a navíc wc je napojeno na studnu .

Tak jako u Vás voda protekla vodoměrem ale za vodoměrem v podlaze někde byla prasklá trubka . Poznal jsem to tak že se vodoměr otáčel i když voda nebyla puštěna .

Cena opravy - hrůza , a vodovody a kanalizace chtěli zaplatit vše . Po dohodě jsem je ukecal alespoň na splátky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.04.13 09:57

Tak to je síla! Mě se stalo před lety něco podobného, ale v malém množství. Od té doby si každý první den v měsíci zapisuji vodu a elektřinu, aby mne při vyúčtování netrefilo a nebo aby se závada objevila maximálně za měsíc , což se dá rozdýchat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.