Upevnění mlýnků na kuchyňskou desku

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar kejikl

Po pořízení nové kuchyňské linky řeším problém jak na ni přichytit mlýnky.
Problém je v tloušťce desky, která je tak velká, že se čelisti mlýnku dostatečně neroztáhnou.
Pokud tam některý mlýnek přez to dostanu, ničím si tím spodní plochu desky. (V místě kde se utahuje šroub mlýnku je zakončení povrchové úpravy desky).
Chtělo by to nějaký k desce přívětivý adaptér, na který by se potom přišrouboval mlýnek. Nedělá se něco takového?

10 odpovědí na otázku

 

 


2x

Před nějakým časem jsem řešil stejný problém - pomocí svěrek (něco podobného - uni-max.cz/... ) jsem k pracovní desce upínal kuchyňské prkénko (nebo jiné - prostě stačí kus desky) a teprve na ně mlýnek.

 


1x

dnes v době robotů ,bych toto vůbec neřešila ...

 


0x
avatar jethro

Jediný mlýnek, který v kuchyni používám, je mlýnek na mák, a ten přidělávám ke kuchyňskému stolu. Případné otlačení stolní desky neřeším, to zakryje ubrus.

 


0x
avatar babkazov

Právě z tohoto důvodu mám všechny mlýnky v robotu na elektřinu. ;) I na desku normálního stolu je tlak a posun příliš veliký, deska se zničí. A pak nezbývá nic jiného, než překrýt ubrusem. Nejlépe takovým, kterému se říká vixlajvant. :D

 


0x

Při výrobě nové kuchyňské linky jsem s tím to počítala a nechala si do linky zabudovat výsuvnou desku. Tato rada vám asi nepomůže, máteli linku hotovou. Nebo nešla by výsuvná deska zabudovat pod kuchyňský stůl? Je to jen nápad a nevím, zda je v praxi proveditelný. Ale slovo NEJDE neexistuje (když se chce přemýšlet).

 


0x

Dobrý den, já to řešila tím,že jsem dospod dala prkénko... nebo se ještě možná prodávají takové gumové nástavce (já ho měla u starého mlýnku), ale myslím si, že si poradíte a doma určitě něco takového najdete...

 


0x

Přesně jak píše Mowla, svěrkama přidělat velké prkýnko a na to teprve mlýnek. Jinak já vždy dám starý časopis tak, aby byl jak seshora pod packama, tak sesdola pod šroubem s plackou, takže na lince není vidět nic.

 


avatar kejikl

Děkuji za odpovědi, asi budu meset něco vyrobit :)

mam 1mm nerez plech a stáhnu to jak ze spoda tak i zvrch a bez problémů,na lince nic není

doplněno 06.04.13 10:45:

na 4 cm desku chytnu jak mlýnek na maso i na strouhanku.asi máte nějaky starší typ na tenkou desku


Můj problém ale je, že jeden mlýnek tam nedostanu vůbec. Spáchám nějaký bukový prkýnko, do rožků nalepím kousek gumy a k lince přitáhnu šroubem s velkým talířkem nakonci.
Představu jak to bude vypadat mám, jen me zajímalo jestli nebudu vyrábět něco co se někde prodává za padesátikorunu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]