Poplatky za odpad 2013- rekreační objekty

Od: Datum: 04.04.13 11:05 odpovědí: 10 změna: 12.07.13 23:47

Může mi někdo sdělit, zda je povinnost majitele rekreačního objektu hradit roční poplatek rok 2013 za likvidaci komunálního odpadu?

Na chatě pobývám cca 4 měsíce. Dá se proti tomu nějak bránit? Děkuji. danyb


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.13 11:26
avatar

nedá se tomu nijak bránit, je to dané obecní vyhláškou, mate chatu tak plaťte, nechcete platit tak prodejte chatu*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 11:49

To záleží na vaší vyhlášce. Bylo-li by to u nás, tak prostě nemáš popelnici, nic ti neodváží, tudíž nic neplatíš, ale nevím, jak je to s kontejnerama na skolo, plasty a papír, ty zvlášť neplatíme, tak jestli to je nějak z toho. Ale to se musíš informovat na obci, protože to má každá trochu jinak. Táta má chalupu a taky nic neplatí, protože, co nespálí nebo neskompostuje, to vozí do města, kde má normální poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 12:27
avatar

Opravdu záleží na obecní vyhlášce. Tam hledejte informace.

Pokud Vám tu povinnost ukládají, pak to hradit musíte. Kdysi jsme se také pokoušeli bránit, ale poslali by exekutora než by se to vyřešilo soudně.. K naší chatě nevede ani pořádná příjezdová cesta, nejbližší kontejner je asi 1km přes řeku a město nám sdělilo, že máme odpadky svážet do jejich sběrného dvora..celá léta jsme je vozili odpadky do kontejneru domů a děláme to tak doposud, jen jsme o pár stovek za rok lehčí za nic..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nor
Datum: 11.05.13 08:15

Dle zákona jsou si všichni občané rovni.

a) V tomto případě vyhlášky o odpadech tomuto zákonu odporují, protože neobjektivně zvýhodňují místní občanykteří mají další nemovitost na katastru obce tím, že jim povinnost platby za odpady z další nemovitosti neukládá.

b) Pokud občan v místě druhé nemovitosti V JINÉ OBCI žádný odpad neukládá, tj. dotyčná obec žádným způsobem po "CIZÍM" OBČANU nic nelikviduje ani neodváží, paK V TAKOVÉM PŘÍPADĚ NAŘIZUJE PLATBY ZA ODPAD NEPRÁVEM. V OBČANSKÉM ZÁK. JSEM NENAŠEL OPORU V TOM, ŽE BY NĚKDO BYL OPRÁVNĚN NAŘIZOVAT OBČANU PLATIT jiné OBCI ZA ČINNOSTI, KTERÉ VE SKUTEČNOSTI PRO TUTO SKUPINU OBČANŮ nikdo NEVYKONÁVÁ.

Co na takové praktiky obcí říká ombudsman?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.13 08:55

Za chatu a rok platím 400, vše si vozím zpět, žádný odpad po mne nevyváží. Asi to není košer, ale 400 mi za klid a pohodu s místními stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anulka243
Datum: 17.05.13 14:07

Taky máme takový problém,jenže my na chalupě nebydlíme vůbec,ani tam nejezdíme,takže žádný odpad nemáme,je to ještě k tomu asi 2km od svozového místa,cesta je nesjízdná,popeláři by se tam ani nedostali a popelnice jsme povini platit také.Takže platíme za službu,kterou nikdo nedělá.Je to prostě bordel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.05.13 14:43
avatar

u nás chataři platí poplatek a dostanou 10 pytlů, které odnesou k hlavní cestě...

Takové ty "chytráky" kteří tzv. vozí odpadky domů do Prahy, těch tady máme taky spoustu... Většinou pytel vyhodí cestou do příkopy a my s našimi dětmi v akci za krásnější vesnici pak chodíme a spbíráme jejich bordel...

Nevěřili byste co všechno dokážou vyhodit - igelitka plná po...ých plenek je ještě slabej odvar...

Takže proto dostávají pytle a platí za odpad... Slušní doplácejí na neslušné...jako vždy...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: priliskratke
Datum: 12.07.13 23:00

Je to značně xenofobní přístup i vzhledem je skutečnosti, že odpad vyvezou rekreantům tak 4x ročně za dvojnásobek toho, co místní platí za celoroční odvoz. Jak asi na skládce poznají, který je od které osoby.

Minimálně je to nemravné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.07.13 23:35

Už to to bylo myslím minulý rok řešené. Napřed je zákon a pak obecní vyhláška, bez zákona je neúčinná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.07.13 23:47
avatar

Bohužel, vyhláška obecního úřadu je závazná.

Mám rekreační objekt, neplatím nic, přírodní odpady jsou na kompost, ostatní vozím tříděné do místa bydliště. V obci jsou sice kontejnery na tříděný odpad, ale pro mne je zbytečné tam zastavovat, když stejné kontejnery mám před domem, kde bydlím.

A připadá mi opravdu nesmyslné platit za službu, kterou nevyužiji. Samozřejmě chápu platby za odvoz odpadu v místě kde trvale nebo převážně bydlím. Ale pokud bych (čistě teoreticky) měl třeba čtyři rekreační objekty (u vody, na horách, v zahrádkářské kolonii, další už nevím...), nechápu důvod, proč bych měl platit za odpady na pěti místech, když ten odpad produkuji vždy pouze na jednom místě. Je to jeden ze zákonů, který je fakt "postavený na hlavu"... *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.