Průvan v podkrovní ložnici

Od: Datum: 04.04.13 09:45 odpovědí: 11 změna: 06.04.13 23:55

Dobrý den,

mám v novostavbě ložnici umístěnu v podkroví. Trávíme tam první zimu a v noci mám pocit, že ze stropu a šikminy jde studený vzduch - možná průvan. Bohužel nemohu zjistit, kde by mohla být chyba. V izolaci na první pohled chyba není (minerální vata cca 24 cm). Ani termokamera nic zvláštního neodhalila.

Máte někdo nějaký nápad, na co se zaměřit?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.13 12:37

Předpokládám, že chlad zjišťujete když je venku větší vítr. Bohužel vata není polystyren, tu vítr profoukne. Já jsem ted v tomto počasí byl na tom stejně, musel jsem topit víc než když je venku - 15°C a bezvětří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 15:54
avatar

Problém může být v špatném spoji parotěsné folie. V tomto větrném počasí stačí skulinka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 04.04.13 16:08

Vata by měla býti z obou stran obalena folíí . Z vnitřku paronepropustnou a z venku paropropustnou . Obě by neměli profouknout ;) . Zaroven by se měli spoje překryvat o 10-15cm .Na folích je takový proužek , ten vám dá představu o kolik se mají překrýt . Takže i když nejsou přelepeny , tak by tam nemělo profukovat . Nemáte tam střešní okno?, tam by mohli být problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mm*
Datum: 04.04.13 18:12

Souhlasím s dalle, taky to tak v podkrovní ložnici máme. Když se vítr, tak je prostě kosa :( .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 19:23
avatar

rumbume, cítíte chlad, nebo slabý průvan? Pomůže voňavá tyčinka, aby se našlo kudy proudí vzduch. Závad může být desítky.. Máte fotky z výstavby?

doplněno 05.04.13 09:31:

Úsměvné, ale zkuste toto: "Blower door test"

Sežeňte si větší vysavač s větším výkonem, klidně i dva. Vše utěsníte co vidíte, zelepíte dveře, zůstanete v objektu a spustíte vysavače na přetlak v místnosti..

pak se ukáže kam směřuje vonná tyčinka a její kouř..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rumbum*
Datum: 04.04.13 22:21

... právěže spíš průvan - proti chladu se dá zatopit, ale ten průvan je cítit i když je v pokoji jinak teplo. Ta vonná tyčinka už mě taky napadla - zkusím. Zrovna fotky ze stavby podkroví bohužel nemám.

Jinak jsem se díval na tu fólii, co je pod vatou a zjistil jsem, že elektrické kabely ke světlům jsou protáhlé dírou ve fólii. Zkusím to zalepit kolem kabelu...

Datum: 06.04.13 10:49
avatar

Píšete, že folie tam jsou dvě. Jedna je difuzní, ta je pod krytinou a PROFOUKNE ale neproteče. Profouknout musí jít z důvodu odvětrávání vlhkosti z vaty.
Druhá je parotěsná a ta neproteče ani neprofoukne (nebavíme li se o jednotkách v rámci promile, měřitelných jen v laboratoři.
Pokud je někde průvan, jsou buď špatně slepené jednotlivé role parotěsky, nebo špatně utěsněné prostupy přez parotěsku (prostupy elektroinstalace, odvětrání koupelny, díry od šroubů sádrokartonu apod).
Další věc kde může být problém je napojení parotěsky na obvodové zdivo. Správně se na to prodává speciální lepidlo, kterým se parotěska ke zdi přilepí.

doplněno 06.04.13 10:51:

K lepicím páskám na spojování rolí parotěsky. Mám zkušenost, že levné pásky co se dají běžně koupit ve stavebninách stojí zaprd. Po čase se prostě odlepí, ale to už je SDK hotové a náprava nemožná. Zde se nevyplatí šetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 11:40
avatar

Nemyslím,že jde o průvan,tedy studený vzduch zvenčí.Pokud tedy máte plastová okna.Ale i na nich je nastavena mikroventilace.Ale spíše jde o cirkulaci uvnitř místnosti.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rumbum*
Datum: 06.04.13 23:08

Mám tam dřevěné okno a střešní velux. K té cirkulaci vzduchu - napadlo mě to taky. Nejdřím jsem si myslel, že ta zima jde od střešního okna, ale je to i v místech, která jsou od toho střešního okna vzdálená. Jestli nemůže být problém u v tom, že je tam podlahové výtápění a vzuch neproudí podél stěn, jako u klasického radiátoru...

Datum: 06.04.13 12:04
avatar

podle mě jde udělat průvan vzduchu jen tam, kde netěsní okna nebo dveře. Pokud je okno nebo dveře těsné, průvan nemá jak by se tam dostal a jak odcházel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 23:55

Tipuji, že je chyba v střešním okně, že tam je hlavní zdroj cirkulace vzduchu, syn má v podkroví 2 x Velux, musí zatahovat rolety a je to houby platné, okna prostě trochu protahují. Miniventilačku má taky zavřenou,... Věnujte pozornost také utěsnění dveří, vše utěsněte a pak můžete zkoušet tu tyčinku, ta ukáže, kudy a kam ..., pozor na škvíry v podlaze, tudy může táhnout právě do té střechy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.