Prodej půdní vestavby, výpočet plochy

Od: Datum: 03.04.13 23:31 odpovědí: 3 změna: 04.04.13 01:11

Dobrý den, jsme tři rodiny vlastníků půdního prostoru, který chceme prodat. Dohadujeme se, jakou plochu udat v inzerátu k prodeji. Jedni tvrdí, že celou plochu půdy včetně obvodového zdiva, my si myslíme, že vnitřní podlahovou plochu, tak jak se to počítá u bytu, bez plochy obvodového zdiva a třetí chtějí jěště odečíst plochu, kterou zaujímají komíny (některé z nich se dají zbourat, některé ne), což nám přijde jako nesmysl, jakoby někdo odečítal od plochy prodávaného bytu vnitřní příčky a stěny. Nemůžeme se shodnout, už vidím ten prodej...nechce se mi jít radit někam do realitky, poraďte prosím.

Díky Eva


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.13 23:35
avatar

Stanovte vnitřní plochu stejně se při prodeji budete setkávat se zájemci a myslím si že stejně pro ně bude plocha jako informativní a bude to o tom zda chtějí koupit nebo ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 03.04.13 23:38

Jsem pro "vnitřní podlahovou plochu" (i tak - zřejmě, nepůjde o plochu hypotetického bytu). A každopádně pak seznámit zájemce o koupi s ´metodikou´ výpočtu (odečítat komíny apod. je nesmysl).

Každopádně - informace udané v inzerátu jsou jen informace, nejde o závazek a nevím o tom, že by jejich obsah byl dán nějakým zákonem či vyhláškou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.04.13 01:11

Jako kupující bych čekal čistou plochu - jako kdybych pokládal podlahu. Bez zdí, příček a existujících komínů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.