Jak topit pilinama

Od: Datum: 03.04.13 18:12 odpovědí: 13 změna: 04.04.13 18:40

dobrý den, jak se dají využít piliny z řezání dřeva? topim krbovkama takže jak je do nich hodím,oneň se mi hned zadusí.. takže jak je využít jinak? potaďte,mám tu už peknou kupu*smich*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 03.04.13 18:21
Sehnat šikovné krabičky, rozpalit krbovky a pak vložit plnou krabičku pilin. Záleží ale jaké kamna to jsou. Jinak je můžete dat na kompost.
doplněno 04.04.13 16:00: Já už to tak dělám kolik let a nic... Pokud je hazim přímo do topeníste tak oheň dusim a pak kamna blafaji. Takhle nic nedusite a piliny postupně prohoří. Chce to ale zkoušet od nejmenšího množství.
Ohodnoceno: 1x

Od: kamnar
Datum: 04.04.13 10:23

Tak toto je nejlepsi rada jak vyhoret nebo znicit vlozku. V podstate uz tam pak muzete rovnou hazet flasky s benzinem apod.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.13 12:50

no tak krabička plna pilin se snad neda sovnavat s flaškou benzínu *smich*:D

Od: weka®
Datum: 03.04.13 18:23

udělat si domácí pilinové brikety..to vás nenapadlo?trocha práce ale topení zadara ;)

smícháte to s papírem,kartonem apod a topení je doma za pár kaček..

jinak jestli je nechcete, tak mi je prodejte ;) odkud jste? ;)

Od: mowla*
Datum: 03.04.13 18:24

Namísto mulčovací kůry pod jehličnany, pokud je jich opravdu hodně, koupí je třeba nějaký výrobce briket/pelet z okolí, do krbovek je lze přisypávat na žhavé uhlíky - ale jen v malém množství (postupně).

A nebo ke krbovkám ještě dokoupit piliňáky.

:-D

Datum: 03.04.13 18:30
Osvedcili se mi udelat na topenisti ohen a nechat pulku horet ana druhou pulku nasypat piliny a postupne odhori

Datum: 03.04.13 18:44

Když bylo dost tak jsem sehnal papírový kelímky na pivo piliny dal do míchačky a přidal starý rozmočený papír a smíchal směs jsem nalil do kelímků a po vyschnutí jsem s tím krásně topil.

Ohodnoceno: 2x

Od: evoli*
Datum: 04.04.13 18:40

ty brikety jsou opravdu výbornej nápad,vyrobím lis a budu lisovat, jen jesťe jaký poměr pilin a papíru je nejlepší? tak odhadem..víte aby to drželo a nesypaly se to až uschnou

Datum: 04.04.13 07:16

zatím jsem to vždycky řešil tak, že polovina šla do kompostu a zbytek jsem nacpal do papírových pytlíků a přidával při topení do rozpálených krbovek. Ačkoliv nejsem zastáncem cpaní sajrajtu do kamen, začínám se přiklánět k řešení cpaní pilin do igelitových sáčků. Když se vezmou ty jemné, tak jeden sáček může být 0,1 gram? Tedy snad naprosté minimum hnusu a odpadne shánění papírových sáčků, které prostě vymizely... bohužel. Ale chce to nechat chvíli na sluníčku ležet, aby piliny uschly.

Datum: 04.04.13 12:32

já je dávám do tetrapacku od mléka a džusů a pak do rozpáleného krbu - výhoda je že hoří pomalu.

Od: topic
Datum: 04.04.13 12:55

Nasypat do kamen a nahoře zapálit klasicky dřevo, pak se nic nedusí a vesele to hoří ;) Pokud mají kamna rošt, tak nejdřív noviny aby piliny nepropadly...

Od: ladaadal*
Datum: 04.04.13 13:16

Ten lis se dá udělat primitivně. Každý kapku zručný člověk to zvládne za odpoledne a je po starostech.

Od: weka®
Datum: 04.04.13 15:57

dělal jsem kartonové brikety, kde jsem přimíchával piliny...udělali jsme se sousedem lis a briketky hořeli v krbu u souseda parádně...

u mě ve velkém kotli to není takový zázrak, ale do krbu ideal...

na youtube si zadejte lis na brikety a vyjede vám plno videí, jak si lis sestrojit.. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.