Znehodnocená voda ve studni

Od: Datum: 02.04.13 21:28 odpovědí: 3 změna: 03.04.13 00:12

Zdravím, potřebuji prosím poradit. Sousedka mi neúmyslně vypustila močůvku na můj pozemek a ta se dostala až do vody ve studni. Zajímá mě, jak se dá co nejrychleji studna vyčistit a jestli mám podnikat nějaké právní kroky jako poškozený.

Děkuji předem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 21:49
avatar

Voda se bude dát použít jen na mytí a koupání.Ale je nutno do studny nalít dvě deci SAVA.Nejhorší je,že se močůvka bude prosakovat aspoň rok.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.04.13 21:51
avatar

Desinfikovat a odčerpávat jak jen to půjde, ale potrvá to podle propustnosti půdy dost dlouho, ale až rok to být nemusí. Chtělo by to rozbor, který by měla zaplatit sousedka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 00:12
avatar

Je to neúmyslné poškození cizí věci, nebo jak se tomu říká. Řešení záleží na tom, jaké máte se sousedkou vztahy. Řekl bych že není problém zdokumentovat stav věci a zajít na policii si promluvit, co by se dalo dělat. Minimálně přestupek to bude, škoda Vám prokazatelně vznikla. Myslím že je i zakázáno zákonem zakládat hnojiště v určité vzdálenosti od zdrojů vody a majitel hnojiště má povinnost zabránit vsaku. Nebo se s ní můžete na nějaké náhradě domluvit přímo - nevím jak moc je kvalita vody ve studni pro Vás důležitá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.