Jak odstranit fleky na zdi po malování

Od: Datum: 02.04.13 17:57 odpovědí: 3 změna: 03.04.13 06:40

Dobrý den, prosím o radu jak se zbavit fleků, které se vytvořili po malování resp. bílení. Už si nevím rady :( celou místnosti jsme oškrábali, omyly mýdlovou vodou, naštukovali a poté vymalovali. Po malování ale na stěnách vylezly fleky. Mysleli jsme že další nátěr to zakryje, jenže v těchto místech se vůbec nechytá barva, zkoušela jsem znovu umýt jarovou vodou, obrousit, ale nic nepomáhá :( čím to může být? Na stropě jsme zadělávali spoje panelů, kam se dávala penetrace, je možné že se fleky tvoří ze zbytků penetrace? A co s tím?

Moc děkuji za odpověďSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.04.13 18:11

Čím jste malovali? A kdy? Někdy totiž (zejména na savých površích a při vyšší vlhkosti vzduchu) malba až ´neuvěřitelně´ dlouho schne.

Obecně - pokud je stěna před (při) malováním např. mastná (nebo jinak nepřilnavá pro barvu), je velmi vhodné jij napenetrovat (penetraci volit podle následně nanášené barvy).

Já s oblibou maluju Primalexem Polar a pod něj, je-li potřeba, používám penetraci (stříkám ji). Potřeba je tehdy, když jsou povrchy stěn nesoudržné (loupou se nebo odrolují), nesourodé (tam vadí zejména rozdílná savost), barevně příliš odlišné od nového nátěru (barvy mohou prosakovat) a nebo mastné (typicky kuchyně).

Bez problému tak přetřu i plastové lišty či elektrokrabice.

doplněno 03.04.13 10:44:

Po penetraci ale bude nutné znovu vymalovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: murmelka*
Datum: 03.04.13 06:40

Je to už dlouho, je to první místnost která se bílila, typuji tak měsíc. Používali jsme Primalex Polar, zkusíme asi napenetrovat a uvidíme :( horší už to být nemůže

Od: jarm®
Datum: 02.04.13 18:57
avatar

To je ale nadělení! Asi moc neporadím, když je to na tak velké ploše. Měli jsme malíře, který nám maloval chodbu na bílo. Na některých částech stropu se nedali zamalovat fleky jak jednou protíkalo střechou. Vzal bílý balakryl ředitelný vodou, fleky přetřel a přemaloval a už neprostupují.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.