Lze přivrtat dodatečný pant plastových dveří

Od: Datum: 02.04.13 13:11 odpovědí: 6 změna: 03.04.13 20:35

Dobrý den,

koupili jsme RD - kde jsou plastová okna.

Máme problém s plastovými dveřmi na terasu - jsou dvoukřídlé, jedno křídlo (dveře) má rozměr 90 x 210 cm. Problém je v tom, že po délce 210 cm mají pouze dva panty a uprostřed dveře netěsní - jak je to dlouhé tak se to prohýbá.

Proto bych se chtěla zeptat, jestli je možnost dovrtat do dveří ještě další pant? A nebo jestli už to možné není a je nutná celá výměna? Díky za každý tip.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 13:56

Jaké značky jsou okna/dveře, není to nějaký šunt?

Nádávno jsem si za pár kaček koupil postarší balkonové plastové dveře s křídlem stejného rozměru. Po délce měli 4 panty a 4 uzavírací mechanismy. Bohužel sešlo z plánu a šly z domu pryč. Montéři, kteří si je odváželi a na mou poznámku, že jsou mírně deformované, odpověděli, že je to standartní vlastnost, a že po usazení se problém vytratí.

Proto mě napadá otázka, zda nebyla montáž provedena laxně. Pokud by tomu tak bylo, všechny úpravy kromě vybourání, by byly neúčinné. I kdyby jste tam přimontovali další panty, bylo by zapotřebí přidat další uzavírací mechanismy.

Případný zásah do profilů (vrtání) by bylo vhodné konzultovat s dodavatelem. Není profil jako profil a už vůbec ne plast jako plast. Pokud by nebylo co ztratit, za zkoušku se nic nedá. Avšak bych nejprve vyměnil těsnění a zjistil, zda není problém zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 14:20
avatar

Obávám se,že další pant na plastovky přišroubovat nelze.Panty bývají zakotveny až do ocelové výztuže,to by bez poškození profilu nešlo.Rozhodně ne v amatérských podmínkách.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.04.13 15:38
avatar

Problém by mohlo způsobovat i špatné seřízení dveří. Další pant přidat vlastními silami nejde, tohle by musel udělat výrobce dveří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 18:11
avatar

a já bych koupil za pár kaček nalepovací těsnění ( lepí se jak isolepa).. a dál bych to nehrotil xD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 18:35

Nám se toto samé stalo při montáži ,druhý den přivezli jiné,ty původní byly jak luk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brandi
Datum: 03.04.13 20:35

Díky moc za vše. Ona ta firma původní co je dělala, tak teď už okna nedělá. Ještě chvilku ty dveře poslouží a jak se bude dělat fasáda tak potom poletí .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.