Reklamace koupě staršího RD Problém - Voda

Od: Datum: 02.04.13 09:39 odpovědí: 6 změna: 03.04.13 16:28

Dobrý den,

potřeboval bych poradit.V listopadu roku 2012 jsem s přítelkyní koupil starší rodinný dum.Vše vypadalo moc pěkně ale pan realitní makléř nám neřekl jednu důležitou věc.Je to řadovka čtyř domků se společným septikem a ten se jednou za čas musí vyvést.Za domem máme jímku o které nám bylo zděleno že se do ní stéká voda ze střech a z kanalizae kolem garáží všech domů.To jsme ještě braly.Jak jsme zjistili až po koupi tak do této jímky stéká voda ze širokého okolí a to starými trativody.Problém je ten že se tato voda musí neustále odčerpávat a to na naše náklady jinak bychom měly neustále vytopenou garáž a sklep .Chtěl jsem se tedy zeptat zda -li je možné v tuto chvíli žádat realitní kancelář o slevu za zvýšené životní náklady a za zatajení informací.

Velice Vám děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jkr®
Datum: 02.04.13 10:50

Určitě bych to s RK řešil. Pokud je to seriozní RK, tak se k tomu musí nějak postavit. Kupoval jsem dům před dvěma lety přes RK a naštěstí žádný kostlivec ze skříně dosud nevypadl.

Ohodnoceno: 1x

Od: zelda99*
Datum: 02.04.13 10:53

Díky už jsem na to myslel a určitě jim tam něco napíši.Jsem zvědav na jejich reakce.Zajímalo by mě taky jestli je to nějak ošetřeno v zákoně, nikde jsem to nenašel.

Datum: 02.04.13 10:59

Žádat můžete. Jedná se o závadu, která se nemusí projevovat- kterou nelze zjistit v době nákupu. Závada se projevila až teď, protože únor a březen byl srážkově nadprůměrný, proto se závada projevila až teď. Proveďte místní šetření: vyptávejte se sousedů, zda o tomto problému věděli. Toto místní šetření jste si mohli udělat před koupí, ale i tak máte naději na úspěšné vyřešení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.04.13 15:41

Trativody, které nemají nic společného s uvedenými domky bych zaslepil a řešil pouze vodu od vašich domků, jako věcné břemeno to není tak není co řešit. Realitku bych kontaktoval a žádal vysvětlení jak je možné, že tuto skutečnost nesdělili.

Ohodnoceno: 0x

Od: zelda99*
Datum: 03.04.13 15:58

Dobrý den,

děkuji za radu.Tuto možnost jsem také zvažoval ale co když se po zaslepení ta voda vyskytne jinde v dome?Potom už může být pozdě na reklamaci a navíc když to rameno zaslepím mohu tím udělat nemalé problémy někomu jinému ze sousedů v blízkém okolí.

Od: karel88
Datum: 03.04.13 16:28

No lze, ale ... nevím jak uspějete. Bude to na delší trať.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.