Co s elektrikou?

Od: Datum: 01.04.13 22:34 odpovědí: 1 změna: 01.04.13 22:53
Zdravím,
chtěl bych se něco zeptat ohledně elektriky. V kuchyni mi dnes bouchla žárovka, vyhodilo to pojistky. Máme je na dva okruhy a když jsem jeden nahodil, tak to druhý zase vyhodilo. Opakovalo se to asi čtyřikrát, než se nahodily oba. Přetížené to snad být nemohlo, měl jsem puštěnou jen televizi. Dal jsem do světla novou žárovku (25w, jinou novou jsem doma neměl) a světlo nesvítilo. Pořádně jsem jí dotáh a několikrát vyzkoušel. Nic. Vyšrouboval jsem tedy starší 40w žárovku ze stolní lampy, dal do světla v kuchyni a světlo se rožnulo. Když jsem dal tu 25w co nesvítila do stolní lampy tak svítí. Byl to nějaký zkrat nebo to tak může dělat běžně?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.04.13 22:53

Ty ´záměny žárovek´ - zřejmě ta objímka, ve které nesvítila 25W, potřebuje přihnout plíšek středového kontaktu, nové žárovky mají čím dál menší (plošší) právě tento kontakt - ale bacha - tam by měla být !fáze!, takže to udělej dobře izolovaným šroubovákem (např.) a za VYPNUTÉHO jističe (i vypinače) - a ještě si raději fázovkou zkontroluj, zda není ´živý´ (já to dělám za ´živa´ - ale rád o tom vím ;) ).

To, že se ale jističe vzájemně ovlivňují (nahodíš jeden, vypadne druhý) je opravdu podivné - nemáš vodiče jimi jištěné propojené někde za jističi?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.