Malá domácí pípa na kofolu

Od: Datum: 01.04.13 00:04 odpovědí: 6 změna: 18.05.13 09:27

Zdravím,

chtěl bych v létě s kámoši koupit si sud kofoly a čepovat si ji na zahrádce...sud bychom chladili v staré ledničce, ale nevím jak to je s pípou. Určitě nechceme kupovat drahé výčepní zařízení.

Bude nám stačit něco takového? http://obchod.svet-piva.cz/zb…rucni-pumpou-narazec-bajonet?

A teoreticky když ten sud kofoly spotřebujeme asi za měsíc. Nebude se tam nějak ztrácet tlak a tím pádem se i zkazí chuť té kofoly?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.13 00:33
avatar

Jednak - ten naražeč, co jste nalinkoval, určitě není na kofolu, má to bajonet, Kofola má hrdlo s plochým límcem

http://shoppardubice.jip-napo…/kofola-keg-30l-02201002.html

Tady máte seznam naražečů:

http://www.chlazeni-nymburk.c…ivovary-dle-typu-narazece.htm

A měsíc v sudu - za předpokladu, že tam budete pumpovat vzduch, tak to bude hnus - zoxyduje to. Jedině tak kdyby se to vytláčelo CO2, ale na to je potřeba jednak bomba a jednak jiný naražeč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kofola*
Datum: 01.04.13 08:11

dobrý den,

předpokládám, že víte, jaký narážeč kofola má. Postačí vám malé výčepní zařízení s jednou pípou.

Měsíc je poměrně dlouhá doba. Zapřemýšlejte, jestli není lepší vzít raději menší sud, který vypijete rychleji, či pozvat více lidí.

Limonáda měsíc v sudu vydrží, ale zrovna u nápojů typu kofola nevím. Výtlak vzduchem není dobrý, porozhlédněte se po CO2, zde je potřeba tlaková láhev s tímto plynem. Některé sudy ani tlak nepotřebují, dá se čepovat hned po naražení bez přísunu CO2, ale do některých musíte dát CO2 hned na začátku. Nějaký tlak v sudu už od výrobce je, ale pak jej tam musíte dodat. Když dlouho nečepujete, tlak se ztrácí a musíte jej tam dodat častěji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kofola*
Datum: 01.04.13 08:13

Ještě doplním - sledujte, jaký nejvyšší provozní tlak může být v sudu - tento údaje bývá napsán přímo na sudu, buď v megapascelech(MPa) nebo v Barech. Záleží, v jakých jednotkách máte měřidlo na tlakové nádobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 01.04.13 09:07

tenhle narážeč není na kofolu, potřeba je kombi. ten zbytek zařízení je použitelný.pokud má pro vás nějaké kouzlo pití Kofoly ze sudu, tak OK, ale když porovnáte cenu s Kofolou v láhvi, tak nevím nevím. sud (záloha) + zařízení. v láhvi vypiju kolik chci a zbytek se mi nezkazí a když tak jen ten zbytek v láhvi

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.04.13 13:04
avatar

Nevím rozdíl "mezi naražeči"ale místní prodejce nápojů (distributor piva několika výrobců a limonád) k sudu zapůjčuje výčepní zařízení (vše co je třeba a zápůjčitel si chce půjčit když nemá!)-do určitého množství za úplatu,nad zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: famful
Datum: 18.05.13 09:27

Pokud máte na sud ledničku, tak bych volil ruční pípu. Ještě levnější je pípa bez pumpičky, vyrábí třeba Sinop. Pak stačí nasadit třeba cyklistickou s autoventilkem (ale nesmí zí lítat olej ani jiný bordel!) - ale pozor, při tlakování vzduchem nápoj oxiduje, kofola sice pomalejc než pivo. Sama Kofola píše, že při tlakování vzduchem spotřebovat do 3 dnů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.