Gsm alarm

Od: Datum: 31.03.13 16:49 odpovědí: 14 změna: 28.04.15 13:41

Dobrý den, chtěl bych poprosit o rady,tipy,doporučení. Chci si zabezpečit garáž a jelikož mám garáž od domu vzdálenou 1km, tak bych chtěl GSM alarm.Toto zabezpečovací zařízení jsem již měl, ale zloději vyrušili GSM signál, tudíž alarm se nespustil a garáž byla vykradena i s GSM alarmem.Slyšel jsem, že existují alarmy odolné vůči rušičkám GSM, ale zajímá mne, zda existuje nějaký přístroj, který znemožní rušení GSM signálu. Nerad bych opět investoval do drahých alarmů, které jdou překonat.Moc prosím, poradte mi co by bylo nejvhodnější, popřípadě s jakým alarmem máte ty nejlepší zkušenosti.Děkuji všem mnohokrát za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.13 17:38

Znemožní rušení - to jde těžko, telefony či třeba ty alarmy musí být homologované, tudíž mají limitovaný vysílací výkon. Reušička homologovaná být nemusí *smich* , proto prostě vysílání GSM obyčejně ,,přeřve´´. Tedy situace typická pro ČR - ve výhodě jsou jednoznačně ti, kdo porušují zákony...

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 31.03.13 18:20

Do vzdálenosti 1km by mohl pomoci obyčejný pager na 27MHz. S tak archaickým zařízením zloději počítat nebudou. A rušička GSM jim na to fungovat nebude. Nutné je ale dobře schovat vysílač a anténu. Nedat jim šanci to okouknout, když jste v garáži. Nesmí být vidět. Druhá věc je, mít kromě obyčejných vrat, uvnitř ještě mříž. Otevřením (násilným) se spustí alarm, ale ta mříž je musí zdržet natolik, aby neměli čas nic ukrást než dojedete vy nebo agentura. Ostatně rozumný zloděj, když uvidí uvnitř další zábranu, tak toho většinou nechá.

Datum: 01.04.13 01:24

V Brně na letošní výstavě Ampér jsem nebyl, ale kolegové říkali, že se tam zase po dlouhých létech objevilo zadýmovací zařízení. Možná by to bylo kus řešení pro Vás.

Datum: 02.04.13 21:23

Řešení by to určitě bylo, optimálně za použití prostředku Zyklon-B, Yperit nebo podobného.

Datum: 31.03.13 19:14

GSM vyruší každý amatér. Musel byste vysílat na jiné frekvenci, třeba poblíž VKV, nebo CB. To by musel spíchnout nějaký elektrotechnik, těžko takové zařízení bude běžně dostupné. Pokud je nějaký alarm dostupný na trhu, zloději ho budou znát a budou na něj připravení - je to jejich jediná specializace. Klidně ukradnou auto se sledovacím zařízením i když výrobce bude tvrdit že to nejde.

Další mříž je dobré řešení. Jen nevím, jestli se vejde.

Zloději jsou dnes velmi drzí, klidně kradou i když aktivují alarm a majitel o nich ví. Proto bych navrhoval aktivní obranu prostoru garáže - předpokládám, že se jedná o klasickou železobetonovou Prefu. Dříve se používal slzný plyn - ale ten jde špatně vyvětrat a může tak garáž/auto znehodnotit. Silná siréna vyrobená z výkonného tlakového reproduktoru (bývají ve vesnických rozhlasech) nebo zvonek ze šaliny, to už zloději znemožní pokračovat a i kdyby ne, bude to slyšet kilometr daleko. K tomu to chce do garáže silný stroboskop - není problém sehnat nebo vyrobit. Zloděj který nevidí a neslyší => je v šoku, nekrade, utíká pryč. Celé to zálohovat jednou automobilovou baterií - zloději často odpojí elektřinu (pokud tam je). Tvrdší metody nedoporučuji používat - třeba slabý proud v té vnitřní mříži - to už by mohlo zloděje zabít.

Ve všech případech je nutné takové zařízení dobře zajistit a dát mu i nějaké zpoždění se signalizací, aby se spustilo skutečně jen v případě že tam poleze zloděj ;)

Datum: 31.03.13 19:19

souhlasím s aktivní ochranou. Mám teď doma obyčejný tlakový reproduktor s kolísajícím tónem (z autoalarmu) a když jsem to pustil v mísnosti, málem jsem se z toho podělal :) navíc stojí nějaké dvě stovky, stačí jen přes nějaký ovládací obvod a nejlépe relé připojit na 12V :)

Datum: 31.03.13 21:51

Malá siréna ještě jde - ale brácha pustil v místnosti zvonek z šaliny, to už se fakt nedalo. Po podobné zkušenosti je nutné ihned zajít na ušní, dají nějaké léky, které zamezí poškození sluchu. Jinak sluch jakési toxiny za pár hodin/dní poškodí a může vzniknout třeba pískání v uchu, takže při pokusech pozor na to :)

Datum: 31.03.13 23:50

p.Kintarop podcenujete zlodeja ,ktorý vás už vykradol a odmeral vašu ochranu GSM a alarm ukradol tiež! On má velký náskok a nechcem vas strašit ,ale vie o vás vela-vy ho nepoznáte!. Nevystavujte sa nebezpečenstvu-a nepokúšajte sa osobne reagovat na narušenie objektu, ak zavolate policii ,tak vám vykradnú byt ,pripadne vás zbijú .Ak to chcete riešit ,tak ochranu seba a garáže zverte bezp.agentúre.

Od: pavlajs
Datum: 03.04.13 08:26

Osobně bych tam již GSM nedával. Pojištění + kvalitní mechanické zajištění a víc nic. Každé zabezpečení zloděj překoná, když bude chtít, je to vždy jen otázka času a úsilí. Na druhou stranu je totiž třeba říct, že často je lepší nevědět. Ono totiž GSM zařízení klidně může zabít. Sám mám doma jednoduché GSM instalované po vyloupení před lety + nějaká čidla - pohybu a když už to mám tak i hlásiče požáru. Ono když Vám to např. ve 2 ráno, nebo na dovolené na mobil zahlásí pohyb nebo aktivaci požárního čidla, tak je to strašně hrozně moc příjemné, řekl bych pro srdce nebo mozkové cévky až nebezpečné. Myslím to vážně. V tom okamžiku je úplně jedno, jestli je to pravý nebo falešný poplach.

Datum: 03.04.13 10:10

Od toho, aby si člověk užil v klidu dovolenou, jsou právě ty hlídací agentury.

Od: pavelhnilica
Datum: 05.06.13 22:38

Řešení je vcelku jednoduché, použijte GSM alarm, ale neumisťujte jej do garáže, ale domů. Do garáže umístěte pouze čidlo pro GSM alarm a opakovač signálu. Opakovač signálu je zařízení, které prodlouží dosah z čidla k centrále GSM alarmu až na 3km. Opakovač pracuje na kmitočtu 433MHz, nebo 866MHz, takže s rušičkou GSM signálu si nikdo nepomůže. Bližší informace najdete v článku: "Jak vybrat GSM alarm" na http://www.deramax.cz/jak-vybrat-gsm-alarm/t-144/ kde najdete informace samozřejmě nejen o opakovači signálu (repeateru) ale kompletní návod pro výběr a instalaci GSM alarmu.

Od: petrpavlik
Datum: 23.04.15 22:19

Já jsem si nechám namontovat mechanické zabezpečení řazení Construct + satelitní zabezpečení u Tukas, ale stejně doufám že ho nebudu potřebovat :D

Od: hammer
Datum: 28.04.15 13:40

Je možnost připojit k GSM alarmu prodlužovací anténu na cca 40m? Rušička už nebude mít šanci . Zvládne to GSM alarm s takovou anténou?

Od: hammer
Datum: 28.04.15 13:41
Je možnost připojit k GSM alarmu prodlužovací anténu na cca 40m? Rušička už nebude mít šanci . Zvládne to GSM alarm s takovou anténou?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.