Jak ušetřit při topení

Od: Datum: 30.03.13 21:31 odpovědí: 10 změna: 03.04.13 22:33

Dobrý den,chtěla bych s ezeptat, jak se dá více ušetřit při topení,máme regulátory od 1-5, kde si mohu sama ubrat a přidat topení, je lepší to dát všude na 5 a vytopit byt a pak vypnout, pak až se zase v bytě ochladí znovu to tak udělat nebo dát třeba na 3 a nechat běžet celý den? jak se více ušetří?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 30.03.13 22:10

Nevím, co rozumíte "regulátorem", je možné, že je to termostatický ventil. A co IRTN, je? Řekl bych, že je třeba to nechat na nějakém stupni podle požadované teploty - dát teploměr na druhou stranu místnosti (jinak se měří uprostřed ve výšce 1 m). U TRV bývá 3 20°C. na noc (nepřítomnost) stáhnout tak na 17 - 18°. Na to je TRV, aby teplotu udržel. Nemá ceny míň, protože to pak stojí více energii na dosažení původní teploty (1° 6%). Topím jen v kuchyni a obýváku, 2 místnosti na minimu co TRV dá. Chce to sledovat IRTN a z toho vyjít,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 23:32
avatar

Myslím, že nejvíc se ušetří, když se topí jen v místnostech, kde se člověk nejvíc pohybuje. Tudíž v ložnici bych to stáhla na minimum. Rovněž při odchodu z bytu to stáhnout všude na 1, a třeba v podvečer si přitopit jen v obýváku, když jste u televize.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 31.03.13 08:37

nejvíc se ušetří, když se netopí vůbec.

jinak jsou od toho termoreg.hlavice, které sami otvírají a zavírají přívod do radiátoru a vytápí místnost na nastavenou teplotu.

pokud je nemáte, tak bych určitě netopil stylem vyhřát,vychladit, ale každou místnost bych nastavil na teplotu a topil stále. další věc je ta, čím topíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 10:01
avatar

no tak pravda, nejvíce ušetříte, když větráte s rozumem. Žádné přetápění a žádné takové ty na dva prsty pootevřené ventilačky v kuchyni, abyste měli teplo i čerstvý vzduch. Dále žádné topení do prázdného bytu. Jestli všichni odcházíte ráno a vracíte se odpoledne, pak topení utlumte na stupeň 2 nebo rovnou 1. První kdo se vrátí, jej zase nastaví na nějaké ty 4 nebo naplno na 5, dokud se topení i byt nerozehřeje.

Kotel by měl hořet co nejrovnoměrněji a plynule, protože pak má nejvyšší účinnost. Taky by měl pracovat při výrobcem zadané pracovní teplotě, která obvykle to bývá kolem 70°C. Kdo si myslí že ušetří, když na takovém kotli nastaví teplotu 50°, ten se plete.

Podle toho, co píšete o stupních na regulátoru, máte kotel předimenzovaný. Je silnější, než by měl být. Pak by mořžná stálo za to zavolat servisního technika, aby vám výkon kotle snížil. To se dá udělat v dost velkém rozsahu a pak vám klesne i spotřeba plynu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alfastar*
Datum: 31.03.13 10:09

a kdyz tedy topeni ovladam pomoci termoregulacnich ventilu tak v pripade plynoveho kotle bude spotreba mensi v zavislosti na tom jestli vytapi jednu mistnost na vice a druhou na mensi stupen ci vubec? mame v obyvacim pokoji ovladaci termostat a v dalsich pokojich zatim nic takze tam zrejme vymenime za termoregulscni hlavice, ale zajima me jak je to s tou usporou kdyz vicemene kotel pobezi kvuli obyvaku, ale pokoje uz budou vytopene.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 11:44
avatar

vůbec nepíšete čím topíte.Plyn,elektřina,tuhá paliva.Jinak spíše nejvíce ušetříte,když budete temperovat každou místnost zvláště.Ložnice 18 st,obývák 22.Když vypnete a budete nahřívat na plno a pak nic je to jako byste rozjela auto na plný plyn a pak vyřadila a jela na setrvák.Také ušetříte benzín když budete jezdit plynule.tak asi takto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 11:52
avatar

temperuj na uvedenou teplotu , 22stupnu obyvak , 18-19 loznice , kuchyn tez tak staci ... jakmile jdes fuc tak to vypni / na delsi dobu/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 31.03.13 12:09

Termostatické hlavice se nastaví např. na 3,2 a v místnosti by pak měla být požadovaná teplota. Vytápěním na 5 a pak po dosažení teploty v místnosti hlavice zavřít úsporu neřeší, spíše naopak. Není pak ani tepelná pohoda. Záleží na typu topného média, podle kterého se dá nainstalovat automatika, která sama přivře topení na tzv pokles třeba v noci a nebo, když jste v zaměstnání. Před vaším příchodem nebo ranním vstáváním zase topení sepne, takže máte v místnostech již nastavenou teplotu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kasandra70*
Datum: 02.04.13 17:23

moc děkuji všem, topíme plynem, máme doma roční dítě, tak jsme doma skro pořád, až odpoledne jdeme vena to vypínám topení úplně, zapnu až dojdeme dom, malá si hraje v obýváku, tak tam topíme nejvíce, leze po zemi, tak aby se nanastydla, takže je lepší, topit pořád třeba na míň př. na stupeň 3 a ne, že to vytopíma vypnu, a až se ochladí byt, tak zase vytopím a vypnu, více se takto ušetří, je to tak?

Od: pavelr*
Datum: 03.04.13 22:33

Ano,rozhodně je lepší udržovat stálou teplotu,než nechat vychladnout místnost vypnutím topení a pak ohřívat znovu.Od jednoho topenáře vím,že i tzv. sluníčko a měsíček na termostatu je docela prodělečné vzhledem ke spotřebě při následnem znovudosažení běžné teploty .

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.