Litinový kotel

Od: Datum: 30.03.13 19:17 odpovědí: 4 změna: 31.03.13 21:35

Proč se u litinových kotlů doporučuje pouze černé uhlí a dřevo?

Lze v něm spalovat i hnědé uhlí?

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 30.03.13 19:41

Samozřejmě, že lze, litiňák schroustne všechno, ale dotaz dost dobře nechápu. Topení hnědým uhlím vyjde dráž než černým, tak proč neušetřit. Leda bys měl hnědé někde za odvoz, v tom případě bych to bral, ale pokud nakupuješ, spočítej si cenu a energetickou hodnotu. Ze zkušenosti vím, že hnědé vyjde na polovinu peněz, ale spálíš ho třikrát víc, takže chceš-li ušetřit, top černým.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 30.03.13 21:27

Litinové kotle jsou kotle žárové, počítají s velkým žárem při spalování koksu, podle toho jsou konstruované. Ocelové kotle jsou pro méně hodnotná paliva (např, i hnědé uhlí). Jim velký žár při spalování neprospívá, sníží se jejich životnost. V litinovém kotli také můžete spalovat i hnědé uhlí nebo dřevo, ale tím nevyužijete jeho vlastností.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.03.13 23:48

Litina vede teplo hůř než ocel, a proto nižší spalovací teploty dřeva a hnědého uhlí nezaručují projektovaný tepelný výkon kotle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.13 21:35

Litinovy kotel ma vesmes i litinovy- prutocny, tudiz nepohyblivy rost a jakykoliv kusovy popel se spatne z pevneho rostu dostava. To u dreva, cerneho uhli a koksu nehrozi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.