Obklady kuchně - kdy?

Od: Datum: 29.03.13 10:35 odpovědí: 11 změna: 02.04.13 11:56

Momentalne chystame montaz nove kuchynske linky a jelikoz je to nase prvni tak nevim jestli mame vymerit predem kde bude obklad a jiz oblozit tyto mista predem ci pockat az bude kuchynska linka namontovana a teprve potom obkladat. diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.03.13 10:37

Obklady určitě udělejte před namontováním linky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.03.13 10:49

určitě před,montuje se do čistého a hotového,,horní hrana obkladu mě sedí se spodní hranou skříněk

Ohodnoceno: 2x

Od: ladaadal*
Datum: 29.03.13 10:52

Většinou se todělá tak, že vyměříš linku,jak bude a obkládáš pod ní tak, že horní skříňky si sednou na vršek obkladů, zatímco spodní hrana obkladů jde až pod spodní linku. Nemusí to být pravidlo, ale jednak ten vršek opřen o obklady líp drží, lépe se vyrovnává (je celou plochou na zdi a nemusíš vypodkládat horní půlku, aby to nebylo křivě) a spodek se pak dorazí. O kolik to jde níž je pak nepodstatné.

doplněno 29.03.13 10:53:

zkusil jsem to nakreslit:

Ohodnoceno: 3x

Od: tommikka
Datum: 29.03.13 11:41

Me montovala firma kuchynskou linku a bylo tam vyslovene napsano obklady az po montazi.

Pry se to tak ted dela. Nebyl s tim problem.

Ohodnoceno: 0x

Od: zirafka
Datum: 29.03.13 15:45

Nám také firma dělala obklady až po montáži linky, takže je to asi jedno, zkušený řemeslník si s tím poradí.

Od: hop®
Datum: 29.03.13 22:19

Ano, zkušený řemeslník si poradí, ale nejlepší řešení je podle ladaadal, nemusí se zakrývat a chránit nová pracovní deska, obkladač se nemusí ohýbat pod horní skříňky, má větší prostor pro práci, takže je podstatně dříve hotov - je to i o ceně práce. Po montáži kuchyňské linky se dodělávají pouze dořezy v místech, která se před montáží špatně vyměřují, například pod digestoří...

Datum: 29.03.13 15:39

Horní skříňky bych pověsil na stěnu a obklady položil pod úroveň skříněk spodních,protože se na obklady musí zatěsnit lišta kuchyňské desky.

JABRAKA

Datum: 29.03.13 23:35

Dá se říct, že skoro vše podstatné tady již řečeno bylo, takže jen podle vlastních zkušeností bych doplnil otázku o pár drobností, které vám usnadní rozhodnutí a ve výsledku i třeba dost podstatnou finanční částku:
1) nenapsal jste, kdo bude dělat obklady a montáž kuchyně - jestli oboje budete nechat dělat nebo si to oboje budete dělat sám, případně v nějaké kombinaci (obklady vy, montáž firma či obráceně)
2) nenapsal jste, jestli součástí kuchyně bude i např. potravinová či jiná skříň (stojící na podlaze, vysoká jako budoucí kuchyňská linka)

Vysvětlení:
- pokud bude použita vysoká skříň, horní hrana zavěšených skříněk musí lícovat s horní hranou této skříně - v případě externí montáže riskujete i u třeba jen o několik mm nesprávně udělaného obkladu buď velkou spáru mezi spodní hranou skříněk a nebo obráceně - složité vyrovnávání horním skříněk, což by pro vás znamenalo zvýšené náklady (vícepráce) na montáž
- pokud necháte dělat obklady externě a až po montáži kuchyně, bude vás stát práce obkladače víc než když tam kuchyně nebude (horší přístup ke zdi, nutnost ochrany už postavené kuchyně,..), tak obkladač tam stráví víc času
- pokud si budete dělat vše sám, můžete se rozhodnout, jaký celkový postup prací zvolíte, aby výsledek byl perfektní ( ale o tom je zbytečné teď psát)

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 29.03.13 23:52

Naprosto souhlasím.

S tou vysokou skříní - je dobré mit předem okótovaný výkres kuchyně, kde je udaná výška spodní hrany horních skříněk a podle ní udělat obklad, nějakých pár milimetrů už se "dohoní" štelovacími nožičkami (třeba u IKEA není problém)...

Ideální je horní skříňky posadit NA obklad, jinak je to opruz...

Ta vysoká skříň je další "věc", o které se ještě zmíním, k této skříni bývá někdy další dořez obkladu až po montáži kuchyně...

Datum: 30.03.13 00:19

Před asi 5 lety jsem si nechal udělat rohovou kuchyň na zakázku. Týden před dokončením zakázky přijeli na požadavek machři, nakreslili mi přesné míry, které jsem přenesl na zeď, důležitá je rovina podle šlaufky, obložil jsem to tak, že jsem neobložil pouze poslední řadu pod skříňkami, měl jsem to tak přesně vyměřené, že se pověsili skříňky a pak položil v klidu závěrečné obklady. Nikdy jsem to nedělal, je to jen takové moje hobby. Firma mne dokonce pochválila... Asi tak. Pozor na vingl rohu kuchyně, musel jsem ho nejdříve dorovnat, aby nebyly potíže se skříňkami.

Datum: 02.04.13 11:56

Dobrý den,

pokud Vám kuchyň montuje firma, tak se jí prostě zeptejte. Podle debaty výše se zdá, že si to každá firma dělá po svém. Nám sdělili, že si máme obklady udělat předem a navíc že obkladačky nemají zasahovat do prostoru spodních skříněk. Samozřejmostí při tom bylo, že nám firma už předem dodala okótovaný plánek se všemi přivody. Táta obkládal také poprvé v životě a dobře to dopadlo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.