Škoda způsobená nájemníkem

Od: Datum: 29.03.13 07:29 odpovědí: 8 změna: 30.03.13 07:22

Prosím, má-li někdo zkušenost s pronájímáním bytu a s úhradou škody způsobenou podnájemníkem třeba při vyhoření. Nevím, zda si mám byt pojistit, nebo tu zodpovědnost nechat na nájemníkovi. Jestli pojistím byt sama a dokáže se, že požár způsobil podnájemník, bude uznána moje pojistka? Nebo, když pojistku založím a budu platit na podnájemníka, on dostane vyplacenou pojistku a mi se může klidně vysmát? Jsou to velké kdyby, ale...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.13 08:23
avatar
byt si pojistěte, když je pojistka na vás, tak přece peníze nemůžou vyplatit podnájemníkovi. ani nevezmou obálku s penězi a nehodí ji do schránky ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 08:48
avatar

Byt pojistěte a do smluvních podmínek dejte odpovědnost pojišťovny za škody způsobené osobou, která bude byt užívat a rámci smlouvy o pronájmu a budete mít klid. Ale opravdu doporučuji aby toto bylo v podmínkách jinak se může stát, že pojišťovna bude dělat problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rradiva*
Datum: 30.03.13 07:06

Děkujíííí, dobrý nápad! ;)

Datum: 30.03.13 07:22
avatar

Před uzavřením smlouvy s pojišťovnou si však musíte ujasnit, zda jde o nájemce (nájemníka) nebo o podnájemníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zepe®
Datum: 29.03.13 09:05
avatar

ja bych samozrejme pojistku dal na sebe a najemnikovi bych tu castku za rocni poj. rozlozil do najmu. o moc se to nezvedne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 13:41
avatar

Samozřejmě si musíte byt pojistit sama. Je to Váš byt, a pojistku vždy uzavírá majitel.

Když je to Vaše pojistka, nelze, aby byla vyplacena podnájemníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.03.13 15:24

V případě, že se jedná o družstevní byt (vy jste nájemce a máte v bytě podnájemníka), má družstvo pojištěn celý dům pro případ živelných událostí. Z tohoto pojištění se uhradí všechny škody v bytě vzniklé, např. v důsledku požáru v bytě, na jeho zařízení, které je pevně spojené se zdmi, např. okna, dveře, podlahy, vana, sprchový kout, obklady, omítky, ale nepatří sem např. kuchyňská linka a sporák, nábytek - zde se potom uzavírá pojištění domácnosti. Za 410 Kč ročně lze uzavřít připojištění za způsobené škody v občanském životě, ze kterého se dá uhradit např. vytopený soused a řada dalších způsobených škod v běžném životě.

V případě, že se jedná o byt v osobním vlastnictví, uzavírá majitel pojištění bytu, ze kterého je hrazena škoda vzniklá na zařízení bytu, které je pevně spojeno se zdmi - viz výše.

V případě, že je vybavení bytu - nábytek a další, vaše vlastnictví, uzavíráte i pojištění domácnosti. V případě, že je toto vybavení podnájemníka, je dobré mít ve smlouvě pro něj doporučení na uzavření pojištění domácnosti a připojištění na způsobené škody občanům..

Do smluv se dává i ustanovení, že podnájemník odpovídá za způsobené škody v bytě a je povinen je na vlastní náklady i odstranit.

doplněno 30.03.13 09:54:

Rádo se stalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rradiva*
Datum: 30.03.13 07:04

Velmi děkuji za radu - je nad zlato ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.