Ve sprchovém koutě zůstává voda

Od: Datum: 28.03.13 08:10 odpovědí: 6 změna: 30.03.13 00:24

Dobrý den, mám udělanou rekonstrukci bytového jádra, kde jsem si nechal udělat nový sprchový kout. Vše je v pořádku, jen mě zaráží, že uprostřed sprchové vaničky (výpust je v rohu) zůstává cca 2-3mm vody. Celkově voda odtéká pomalu, to by mi ani tak nevadilo, ale že neodteče všechna, to mě docela zaráží. Vaničku mám mramorovou. Když jsem na to upozornil firmu, která mi dělala rekonstrukci, říkala, že se to u některých vaniček stává a že to není nic neobvyklého. Vanička je umístěna rovně. Rád bych se zeptal, zda má někdo podobný problém a zda je to opravdu "normální"?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.13 08:40

Normální to rozhodně není, časem se Vám tam usadí nehezký povlak vodního kamene (který z mramoru budete odstraňovat velmi těžko). Dno vaničky by mělo mít mírný spád k odpadu, pokud je rovně, je to chyba oné firmy a je to na reklamaci. Pokud je to vada vaničky, neměli Vám jí tam instalovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.13 08:41

Normální to není buď je chyba výrobce, ale spíš se domnívám, že firmy která montovala. Taky jsem měl obdobný problém s rohovou vanou a byl jsem přesvědčován montážníkem, že to tak je dobře. Tak jsem si od výrobce vany vyžádal vyjádření a jak došlo tak najednou se firma rozpoměla a rychle nbapravovala. Doporučuji stejný postup.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.13 08:51

Firma si vodáváhu buď zapomněla, nebo jim přeměřovala a nebo to prostě prachsprostě odflákli. Dejte jim to jednaznačně předělat, sprchu nemáte na měsíc ani na rok, jsou to šmejdi ...

Ohodnoceno: 0x

Od: jikk
Datum: 28.03.13 11:01

Mramorová vanička např. ze SIKA se dává dle návodu do vodováhy, protože její horní povrch (nášlapné místo bez okrajů) je už spádován k odpadu.

Od: j0ck3r*
Datum: 28.03.13 12:27

pokud firma odvedla svou praci velmi dobře, tak při rovnem povrchu voda neodteka, ale vytvořise louž (ale to by muse byt velmi přesna)

Od: hop®
Datum: 30.03.13 00:24

Pokud jsou okraje vaničky ve vodováze, je to chyba výrobce, lze reklamovat. Mám podobné zkušenosti, většinou před finálním usazením vaničky ještě vodováhou měřím vnitřek, abych zjistil, jestli z toho nebude "bazén", už jsem musel i dávat vanu "nakřivo", aby voda odtékala...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.