Kvalita bytu v 7. patře(posledním)?

Od: Datum: 27.03.13 19:26 odpovědí: 11 změna: 28.03.13 20:37

Zdravím,s přítelkyní přemýšlím nad hypotékou na byt,koukáme po bytech 3 1 a samozřejmě se snažíme vybrat co nejlevněji a nejlépe a snažíme se vybírat pečlivě,přeci jen je to závazek na celý život a neradi bychom něco zanedbali...Dnes jsme se byli podívat na byt 3 1 zrekonstruovaný za slušnou cenu,vysí na internetu už asi 4-5měsíců což nás trochu zaráželo když je za tuto cenu,je to v panelovém domě který má novou fasádu,okna,stoupačky,střechu,zateplení atd.Fond oprav vychází velice levně a to 1600kč měsíčně.Původně začínal na vyšší ceně a v posledn době na ceně klesnul.Když jsme se byli na byt podívat vypadal hezky a v pořádku už jsme byli rozhoupaní na hypotéku a volali jsme našemu finančnímu poradci,pak jsem volal ještě se známou jelikož bydlí také v bytě a zajímali nás kolik cca vychází měsíční poplatky v bytě,když jsme ji oznámili že je v 7. poslední patře tak řekla že by ani náhodou nekupovala byt v prvním a posledním patře,že za prvé se v zimě musí pořád topit kdežto uprostřed paneláku třeba 5té patro se nemusí topit pomalu vůbec,v létě je prý nesnesitelné teplo a zbytem v posledním patře jsou obvykle samé problémy(problémy s topením,zatékání atd atd..)což nás zarazilo a řekli jsme si že bychom neradi udělali chybu a proto také píšu sem o rady případně vaše vlastní zkušenosti.Možná i to je důvod proč se prodává takto dlouho?Díky za veškeré reakce:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.13 20:11

Dobrý den, já bych do sedmého nešla, záleží, jakou máte fobii z výšek. O zimu ani tak nejde, dnes už jsou domy zateplené, my bydlíme v přízemí v rohovém bytě a máme perfektní teplo, spíše to je o jiných potížích, špatný tlak vody, tedy věčně málo horká, odkázání na výtah, když je pokažený, je problém, umývání oken může být stres. Ale zase tam je asi klid, neprojde tam moc lidí, je to spíše o pocitech a návycích jednotlivce. My jsme bydleli nahoře pod střechou, trochu sice zatékalo, ale to přešlo po opravě střechy, zima nebyla, ale to chození do schodů děsné. Spíše se poptejte sousedů, jestli není nějaký problém v domě, se sousedy, s majitelem apod.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.13 20:20

ja bych se asi taky zeptal sousedu na patre jak sou spokojeni oni.
Ale 7 patro nevidim problem. Bydlem sem v poslednim 5.patre a vsechno bylo v poradku. Teplo slo od spod, strecha opravena takze ¨zatekani nehrozilo, vyhled paradni.

Sestra bydli v 8. patre z 12 a ten pohled uz tak krasny neni. Ale jak to maji sousedi ve dvanactce nevim, ale sedmeho patra bych se nebal.

Mozna jedine z hluku vytahu, ktery ma strojovnu na pude. Ale to uz je dnes modernizovane a tiche.

Datum: 27.03.13 20:28

pokud je strojovna na střeše, může působit hlučně - rušivě. Jsou ale strojovny i ve sklepě, opravdu. Je pravda, že v posledním patře je větší horko. Topit se tam víc nemusí, ba naopak,podlemě je to nesmysl. Teplo na chodbách stoupá vzhůru a celou zimu je na chodbě v nejvyšším patře pekné "největší" teplo, protože teplý vzduch se prostě drží nahoře. Pokud je střecha zaizolovaná jak má, neměly by Vaše náklady na topení být velké, odlišné od ostatních. V létě je to ale někdy fakt mazec, střecha je plochá a do okolí sálá teplo a i slunko dost dlouho praží do oken než zaleze. To u nížších pater není. docela klimatizace se mi zde zdá vhodná.Počítejte s tím, že opravdu někdy výtah nejezdí byť je nový a musíte tedy chodit po svých. Zase máte jistotu, že nad Váma nikdo nebude dupat. Vše má svépro a proti. Ideální je 2hé patro, aleje to dost subjektivní.

Datum: 27.03.13 21:02

Co se týká obavy z vyšších nákladů na teplo; Jsou-li instalována poměrová měřidla tepla, tak u bytů krajních a horních je to zohledněno přepočítávacím koeficientem. Velká výhoda horních bytů - nikdo vám nedupe nad hlavou, stačí hluk zespodu.

Od: martin22
Datum: 27.03.13 20:55

Zdravím,díky za všechny odpovědi:)Jde mi spíše o technickou stránku aby z bytem nebyly problémy a pak také aby tam v létě nebylo opravdu hrozné vedro,rád bych si patro vybral kdybych mohl.Střecha by měla být nová ,jen mě trošku zarazilo že na jedné zdi byla prasklina na zdi vodorovně dlouha cca 2 metry,byla uzká ale trošičku mě to zarazilo a potom v průchodu do kuchyně v půlkruhu jakoby na průchodu byla taky prasklina přes průchod nevim zda by to mohlo mít nějakou souvislot s nějakými technickými problémy,jinak mě nenapadá čeho bych se měl obávat,jinak byt nejspise kupovali za učelem výdělku asi v havarijním stavu a poté ho zrekonstruovali, má 2 vlastníky udajně to jsou kamarádi ,jeden z nich má něco jako realitku,původní záměr bylo byt pronajímat ale pak z toho nějak sešlo a prodávají,každý z nich má psanou v katastru půlku..

Datum: 27.03.13 20:57

Párkrát jsem bydlel pod střechou, dokonce i v 11, patře a nikdy žádné problémy. Má to dokonce i svoje výhody. Nádherný rozhled, nikdo vám nedupe kolem dveří, manželka vás neposílá 2x denně s košem atd.

Datum: 27.03.13 21:25

Bydlíme sice jen ve čtvrtém poschodí , takže nejsou problémy s výtahem. Máme rohový byt pod střechou,po celkové revitalizaci domu. Je pravdou, že i přes nedoporučující příspěvky jsem dal na stropy 5 cm polystyren,natáhl perlinku a štuk. Od té doby je v bytě i při vysokých venkovních teplotách přijemný chládek. Netopíme víc,než jsme topili ve 3 patře ve středu domu.Je zde takové ticho,že po přestěhování jsme měli problémy usnout. Ale to je i otázka sousedů, takže zajděte na "kávu" k "domovnici" a okolním bytům, protože v paneláku je největší problém hluk z okolních bytů.Bude zbytečný krásný výhled,dobrá dispozice bytu apod. pokud bude mít soused psa,který celý den proštěká a je perspektiva,že tady bude ještě 14 let -myslím ten pes a nebo nad vámi bydlí 3 děti,kteří se učí hrát na piano a jsou jako stupínky, takže ta doba bude stejná .

doplněno 27.03.13 21:26:

pardon - pod Vámi

Od: luke237
Datum: 27.03.13 23:15
Z dotazu tady na Poradne jsem pochopil, ze s byty v poslednim patre panelaku jsou tyto problemy:

1. spatny tlak vody (netece voda, bud studena, nebo tepla nebo obe)
  2. zavzdusnene topeni (pak netopi)
  3. jinovatka na strope v zime
  4. zatekani strechou
  5. horko v lete (od strechy, do ktere pere slunce)
  6. problem, kdyz nefunguje vytah
  7. ...

Problem se strechou jde odstranit tlustym zateplenim, ale to se bezne nedela. Vsichni izoluji jen steny.

Sam jsem o byte v nejvyssim patre panelaku sveho casu uvazoval, ale ty byly nejlukrativnejsi (rozumej nejdrazsi) a i tak ihned mizely z trhu, jak se o ne lide rvali.

Datum: 28.03.13 06:08

Nebude vám vadit vůbec nic, když si uvědomíte, že máte ticho. Nikdo nad vámi nedusá na plovoučce, nikdo nepouští seshora dus dus muziku, nikdo se nehádá a nerve. :D Nejsvrchnější patro má i své výhody.

Od: martin22
Datum: 28.03.13 06:28

Tak díky,jsem snad o něco moudřejší,uvidím jak mi spočítají hypotéku jelikož si ji chci vzít na 100% tak uvidíme jak to dopadne protože ty 100procentní jsou celkem nevýhodné co jsem koukal..Rád bych složil alespoň 15%,nějaké peníze mám ale ne 15% z částky 1100000kč za kolik je byt.Otec by ted měl prodavat dům a to je taky důvod proč bych se stěhoval,bydlíme u otce kde máme svůj byt,měl by mi nějakými penězmi přispět,minimálně za rekonstrukci kterou jsem v domě udělal,nedělá to sice moc ale v součtu s mýma penězma bych 15% měl.Jenže pokud budu čekat než se prodá dům tak tento byt zas bude prodaný takže opravdu nevím*palec*

Datum: 28.03.13 20:37

voda ok, topeni ok, ale horko v lete, zatekani i po trech opravach

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.