Myčka nenapouští vodu. nesepne

Od: Datum: 26.03.13 19:45 odpovědí: 9 změna: 28.03.13 03:25

Dobrý večer. Mám myčku Zanussi, a dnes jsem ji chtěla zapnout, ale i kydyž světýlko svítí, myčka se nerozjíždí. Mlčí, je němá. Prostě nereaguje. Čím to může být? Myslíte, že to stojí za to volat opraváře? Mám ji pět let. Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 20:04

Může být zanesené sítko,seklý napouštěcí ventil,zkuste zda-li vůbec teče voda u napouštěcího ventilu.Dáváte sůl do myčky?Zkuste ji vypojit,zatřepat s ní a zapojit.Možná je jen plovák seklý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.13 20:22

Teď jsem si všimla, že dříve, když jsem nařídila program, tak nesvítilo to světýlko s označením "cancel", to se rozsvítilo až když jsem ho zmáčkla a myčka se rozjela. Teď jakmile otočím knoflíkem programování, tak se zároveň rozsvítí to světýlko cancel. Do myčky sůl dávám. Teď jsem s ní hrkala . Včera myčka jela normálně, ale nevím co mne to raflo a dala jsem tam jiný program, než jsem byla zvyklá. Ale to snad nemá žádný vliv. A jak zjistím, jestli teče voda u toho ventilu. Právě že mi připadá, že nenapouští. Když ji zapnu, normálně začne hučet a pak slyším, jak napouští vodu. Pak se rozjede. Teď je ticho po pěšině. *plac*

Datum: 26.03.13 20:24

Asi se teda seknul ten napouštěcí ventil, ale jak to opravím? Děkuji.

Datum: 26.03.13 20:50

dobrý večer , mám taky podobný problém . U myčky Baumatic , stará 6 roku a z toho dva roky nepoužívaná , pořád jela byla jsem spokojená. sůl taky dávám. TEd je to tak tři týdny začla stávkovat. nařídím program , který střídám a světýlko se rozsvítí a vzápětí zhasne. Voda se nezačne natékat., wc kombi , dva roky starý a silně protéká, pořád ho zavírám, vodu. Vše je potřeba opravit nejlépe instalatér.,,,,

Datum: 26.03.13 21:07

Korino, já na to právě přišla. Jestli tam máš to tlačítko s názvem "cancel", tak ho dlouze podrž. Já jsem nad tím totiž nikdy nepřemýšlela, po celé roky jsem používala pouze jeden program, který mi tenkrát ukázal prodavač. Včera jsem z ničeho nic nastavila myčku na program ekologický, nevím, co mne to napadlo a dnes se myčka nespustila. Viz moje otázka. Bylo to v tom, že jsem použila jiný program a na konci ho nezastavila tak, jak jsem měla. Tudíž se to zablokovalo. Cancel vlastně znamená zrušit, anulovat. Přeloženo z angličtiny. Program se mi nespustil proto, že jsem myčku předtím nevypnula. Už jsem to pochopila a myčka mi funguje.Zkus to, ona to je někdy taková blbost, až rozum zůstane stát. Já už uvažovala o koupi nové myčky. Kdybych zavolala opraváře, stálo by mne to minimálně "pětistovku". A přitom by jenom podržel ten pitomý knoflíček. Jo jenomže když to člověk neví...

Od: luke237
Datum: 27.03.13 09:10

Prave od toho se ke spotrebicum dodavaji manualy (navody k pouziti), aby se lide naucili, jak se maji ovladat (napr. jak radne ukoncit program "Eko") *zed*

Urcite v tom navodu je i kapitola "Typicke problemy" a v nem je radecek "Tlacitko Cancel stale sviti" nebo "Mycka nezacne napoustet vodu"

Datum: 27.03.13 11:38

Milý Luke. Vaši "radu" beru ;), a věřte mi, že jsem ze všeho nejdříve hledala ten anuál. Myčku už mám několik let a zpaměti si všechno nepamatuji. Bohužel jsem ho nenašla, někam jsem ho zašantročila. To se Vám asi nikdy nestalo. No, mně se to stalo. Takže jsem musela přemýšlet sama, bez anuálu. Myslím, že je důležité, že jsem problém dokázala odstranit. Anuál tady někde je a určitě ho najdu, až budu hledat něco jiného. Ale děkuji za Váš čas, který jste vynaložil na odpověď...

Od: luke237
Datum: 28.03.13 03:25
Ani ja si pochopitelne nepamatuji vsechny funkce vsech pristroju, proto mam jedno misto, kam davam vsechny manualy ke spotrebicum a kdyz je nejaky problem, tak ho rychle prolistuju.

Datum: 26.03.13 20:50

Tak děkuji. Problém vyřešen, už jsem na to přišla. Prostě jsem dlouze držela to tlačítko cancel, a asi se to restartovalo, protože najednou zhaslo. Tak jsem nařídila program a zmáčkla jako obvykle to tlačítko. Myčka jede, hurá...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.