Podřezání zdiva z vepřovic

Od: Datum: 26.03.13 18:10 odpovědí: 5 změna: 27.03.13 18:14

Dobrý den, máme část domu z vepřovic. Myslíte že je vhodné ho nechat podřezat. mám spíše strach, že se objeví trhliny a poruší statika domu. Ještě bychom potřebovali udělat 15 cm hluboký výklenek (rozměr 0,6x1,2 metru) v nosné zdi z vepřovic, která má tl. cca 550 mm.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 18:46

Vaše obava je zbytečná, podřeat vepřovice lze, ale máte vepřovice až dolů k terénu, nebo máte zespodu kameny...

i do takové stěny lze dělat výklenek, pokud se to umí..

doplněno 26.03.13 19:23:

Petře, vy budete podřezávat pod vepřovicemi, co nejníže k vnitřní podlaze. Bohužel fotky s vepřovocemi již nemám, zbylo jen:

http://cukrar.rajce.idnes.cz/podrezani#100_2097.JPG

že to tam takto vypadá podobně?

až narazíte na zeď silnou 90 cm, tak pak může být problém..

doplněno 26.03.13 19:24:

jsem zapomněl, překlad určitě..

Ohodnoceno: 0x

Od: petrrrr*
Datum: 26.03.13 19:17

Výklenek, nevim zda je nutný dávat nad něj překlad, nebo to roznese zdivo. Nad výklenkem je po půl metru strop a ten nese pozednici a krokve. Jinak základ je kamenný potom je řádek nějakých pálených cihel a potom vepřovice cca od 15-40 cm nad terénem. kolem oken jsou plné cihli. Z dutých pálených a plných jsou i vnitřní příčky. a na jednom místě nosné obvodvé zdi cca délka 3 metry je zvenku betonový sokl a za ním zdivo z vepřovic až nejspíš k základu, který je v rovině terénu možná i pod ním. V naší ulici je z vepřovic hodně domů. Soused ho nechal podřezat. Někde to museli podezdívat cihlou cca dva řádky, zdivo nebylo příliš soudržné a sypalo se. Sem tam se mu objevili drobné prasklinky např. kolem parapetů, nejspíše od sednutí, ale nejspíš se to ustálilo a nebudou se zvětšovat. nechci porušit statiku, mám strach, že mě to spadne za 5 let na hlavu(-:

Děkuji za info.

Od: petrrrr*
Datum: 26.03.13 19:33

Ano těli bychom to nechat podřezat pod vepřovicí z 90% to půjde. zdi takto silné podřezávat nebudeme jsou tam zdi max 600 mm. děkuji za fotky. nevim ty naše vepřovice vzhledově vypadají více drolivé, ale těžko porovnáva.

Datum: 26.03.13 19:52

na fotce nejsou moc vidět, páč já je měl od 40 cm výše... je třeba podřezávat co nejníže to jde, na úrovni vnitřní podlahy..

doplněno 27.03.13 19:25:

pokud je člověk šikovný, odvede lepší práci jak mizerný odborník.

Podbourávat lze i tlakem vody.

Od: zap
Datum: 27.03.13 18:14

Petře, určitě podřezání zdiva nechte udělat profesionály. Já jsem nechal sanovat vlhké zdivo podřezáním firmou sanatěs http://www.sanates.com/sanace…vlhkeho-zdiva/podrezani-zdiva , původně jsem vše chtěl dělat sám, ale jsem rád, že jsem nakonec sanaci nechal udělat odborníky. Podřezání zdiva není vůbec až tak banální, jak by se mohlo zdát a vše v mém případě mohlo dopadnout naděláním více škody než užitku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.