Kdo platí vyvložkování komína v byt. družstvu

Od: Datum: 26.03.13 09:15 odpovědí: 5 změna: 26.03.13 13:09

Dobrý den,

bydlíme v bytovém domě o 7 bytech a byt vytápíme krbovými kamny.Bytové družstvo po nás chce abychom komín na své náklady vyfrézovali a posléze vyvložkovali.Nutno dodat,že komín má 4 otvory na topení,paní pod námi je připojená na vedlejší komín (díru).Náš komín sahá až do přízemí,takže kdybychom zde netopili my,mohou se do něj připojit zbylí dva vlastníci, kteří bydlí pod námi.Kdo má tedy platit vyvložkování komína? Mám za to, že by komín měl být majetkem domu,nikoli mým, takže by vyvložkování mělo asi uhradit družstvo, co si o tom myslíte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 09:30
avatar

Do jednoho komínového průduchu může být připojeno pouze jedno topidlo. To, že prochází až do sklepa na to nemá vliv. Takže ten komín patří jen a pouze k Vašemu bytu, tudíš je jen a pouze Váš, se všemi radostmi i starostmi, které z toho vyplývají..

doplněno 26.03.13 09:33:

Pokud by se Vám do Vašeho komínového průduchu připojil někdo jiný (což do vyvložkovaného komína dost dobře ani nejde), je to proti předpisům a v krajním případě to lze řešit i soudně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babab
Datum: 26.03.13 09:37

ano,ale kdybychom byt prodali,nový vlastník by kamna odpojil a komín dále nevyužíval a na něj se napojili sousedé pod námi, tak komín přece nebude vlastnit ten, kdo by koupil náš byt. Domovník se nám nedávno rozčiloval, že komín je celého domu,chtěl se napojit na volnou díru v komínu a zjistil, že ten kdo tady bydlel před námi komín zabetonoval nahoře,takže nesahá až dolů a je tedy napojení nemožné.Konstatuji znovu, že se rozčiloval, že je komín majetkem celého domu a na takový zásah neměl bývalý nájemník právo a teď když po nás chce vyvložkování na naše náklady mi to příjde trochu divné...

Datum: 26.03.13 10:42

Bababe, jestliže skutečně bydlíte v družstevním domě, někdy si to lidé pletou se Společenstvím vlastníků, tak nic není Vaše. Ani byt, ani komín, ani nic jiného. Byt např. nemůžete sami od sebe prodat. Byt je majetkem družstva a to je povinno se o komín starat tak, aby plně odpovídal příslušným předpisům. Nejste povinni nic hradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babab
Datum: 26.03.13 11:57

v tom případě se omlouvám za chybné vyjádření,jedná se o společenství majitelů

Datum: 26.03.13 13:09
avatar

Ale i to znamená,že pokud chcete využívat jeden komínový průduch v komínovém tělese,nelze na něj připojit více,než jeden spotřebič.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.