LED osvětlení do dětské pokoje 5x4m a cena

Od: Datum: 25.03.13 10:24 odpovědí: 4 změna: 26.03.13 08:02
avatar

Doporučte mi vhodné LED úsporné a dostatečné osvětlení do dětských pokojů místo starých zářivek. Aby byl dostatečně osvětlený celý prostor pokojů 5x4m a jaká bude cena za předělání za 2x pokoje? Předem moc díky za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jakubl
Datum: 25.03.13 13:21

Pokud by se tam daly 2 dvacetiwattové zářivky s teplou bílou (v mléčném provedení, aby světlo nebylo ostré), měl by být prostor osvětlen dostatečně. Otázka ovšem je, jak vysoké máte stropy. LED zářivky mají rozptyl 120 stupňů a proto by bylo možná lepší mít dvě světla v místnosti, aby bylo světlo rozptýleno rovnoměrně. Mohl bych Vám udělat cenovou nabídku. Jestli můžete, nechte mi zde svůj e-mail, udělám Vám cenovou nabídku na kvalitní zářivky s dostatečnými světelnými parametry. S pozdravem Jakub.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 25.03.13 20:33

Nebudu, resp. nemohu doporučit konkrétní typ, svítidel. Nevím, co je na trhu.

V každém případě, pokud máte své děti rád, tak jim nedávejte do pokojíku zářivky, ale LED svítidla. Vyjde to sice mnohem dráže než zářivka. Jak svítidlo, tak zdroj. Ale určitě je to pro oči lepší a příjemnější než zářivka. LED má totiž jednu neocenitelnou vlastnost - nebliká-neunavuje oči. A krásně to jde stmívat. Těch odkazů si nevšímejte. Jsou to podle mě blbosti pošahaných neinformovaných novinářů. Už nevědí co psát, tak se stali "odborníky" v elektronice.

Musíte ale zvolit vhodný zdroj, tedy teple bílé světlo, a pečlivě ho vybírat. Nekupte hned to první. Nevěřte jen tvrzení prodavačů, každý Vám bude tvrdit, že to jeho je to pravé. Je potřeba si to svítidlo nechat rozsvítit. Rozsvítit pokud možno potmě, bez jiných světelných zdrojů. Tedy chodit nakupovat večer. Pak teprve poznáte, jestli to co vám ukazují je to pravé. A zdaleka ne vše, co uvidíte je hezké na pohled. Některé jdou do modra, některé do červena. Hledejte svět. zdroj, ve kterém jsou použity LED se světelným tokem alespoň 70- 80 lm/w. Počítejte s tím, že na osvětlení tak velkého pokoje budete potřebovat minimálně dvě svítidla. Jedno, s větším výkonem by sice stačilo, ale dělalo by nepříjemné stíny. Takže minimálně dvě svítidla, každé tak 20-30W příkonu.

Jak říkám, vyjde to draho. Ale až to večer rozsvítíte, budete překvapen, jak příjemné světlo to je. Na základě svých zkušeností tvrdím, že je to stejně příjemné jako klasická žárovka. Jen to má menší spotřebu. Ale ekonomické to zatím není. Zatím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ledkar
Datum: 26.03.13 08:02

"LED má totiž jednu neocenitelnou vlastnost - nebliká-neunavuje oči. A krásně to jde stmívat." - ZARIVKA s elektronickym starterem má totiž jednu neocenitelnou vlastnost - nebliká-neunavuje oči. A krásně to jde stmívat.

"Těch odkazů si nevšímejte. Jsou to podle mě blbosti pošahaných neinformovaných novinářů. Už nevědí co psát, tak se stali "odborníky" v elektronice." - oni ti neinformovaní novináři jen publikují výzkumy "Lucie Valešová, primářka Oční kliniky Duo Vize Praha, která učí i studenty I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. a Prof. ing. Jaroslav Petr, DrSc. Výzkumný ústav živočišné výroby v Praze Česká zemědělská univerzita v Praze"

Vase spektralni oci bych chtel mit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.