Atmos DC18SP

Od: Datum: 24.03.13 09:26 odpovědí: 4 změna: 24.03.13 15:46

Má někdo zkušenosti s kotlem Atmos DC18SP? Velmi se mi zamlouvá kombinace dřeva a pelet a samozřejmě možnosti regulace na pokojovém termostatu. Příp. nutnost akumulační nádrže.

Předem díky za poskytnuté informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: edge®
Datum: 24.03.13 10:21

Nemám zkušenosti s přímo tímto typem, ale užíváme v pořadí již druhý kotel Atmos a jsme s touto značkou nadmíru spokojení. O kombinaci pelet a dřeva silně uvažuji do budoucna. Láká mě, že nemusím ráno vstávat dřív do práce abych zatopil, večer nasypu do zásobníku pelety a ráno možná jen dosypu zásobník pokud by bylo potřeba. No a než se někdo ráno vrátí dom si kotel bude topit automaticky.

Akumulačky jsou taky dobrá věc. Nedávno jsem pomáhal instalaci kotle Atmos na původní akumulačky na elektriku, kdy majitel ještě jednu 500l dokoupil. Dohromady má už 2500L akumulačních nádrží! A co jsem se ho ptal na zkušenosti tak prej jeden den zatopí a pak už si žije jen z akumulaček. Nejčastěji 3 dny, podle venkovní teploty méně či více. Má tedy dokonale zateplený dům, on je na tyto věci pedant. A aby taky ne, když předtím topil na 2000l elektrikou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.03.13 10:31

Děkuji za odpověď. konečně pozitivní reakce na Atmos. Ono většinou se na tuto značku jen nadává. Ale říkal jsem si, že kdyby byly tak špatní, tak už zkrachují. A Češi jsou většino zvyklí jen nadávat. Chvály se proto najde málo.

Zatím přemýšlím jen o 1000l nádrži. Nevím, jaký je ideální stav. Třeba 3000l je jednak náročné na vstupní investici, zároveň obávám, zdali pak nedochází k ochlazování do prostoru a úspora může být tedy relativní. Zdali není lepší cca. těch 2000l a průběžně zatápět. Nevím. To jen takové myšlenkové pochody. Leda někdo se zkušenostmi by poradil přesně. Propočítávat to asi půjde těžko. Záleží, jaká je teplota prostor, kde jsou akumulačky atd.

Datum: 24.03.13 14:50

atmos není špatnej ale je to kotel který musí jet,ne se škrtit,proto ta sestava s aku nádržemi,to uvádí i sám výrobce,u nás jsou lidi zvyklí koupit velkej kotel aby se do něj hodně vešlo a nemuselo se k němu chodit,ale zas pak ho rychle zavřít, protože by byl hic a palivo rychle vyhořelo=smrad a čudění z komína,osobně jsem přešel od dakona k automatu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 24.03.13 15:46

Přiznávám, že i s tímto jsme měli problém. Dříve doma topila babička a to stále se svýma starýma zvyklostma a to hlavně, že nechávala kotel vyhasnout i 2× během dne! Od doby co toho již není schopná (ikdyž se k tomu stále rve a ráda do toho kecá:D) jsem dostal možnost konečně se pustit do nastavení, aby vše jelo pokud možno ideálně. Dalo to docela zabrat najít to správné řešení, ale celkem se to povedlo. Co je ještě v plánu jsou právě akumulační nádrže, které ještě více pomohou s problémem s přetápěním, dále teploměr spalin, který nám doporučuje mnoho lidí co si atmos nechali dávat a snad se i dobudoucna povede nějaký ten automat, který momentálně v kotli nemáme. Ale to vidím leda až s pořízením dalšího kotle, takže 10 let určitě;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.