Majetkoprávní vyrovnání

Od: Datum: 24.03.13 08:59 odpovědí: 3 změna: 24.03.13 10:00

Dobrý den,chci se zeptat: jsme po rozvodu 7měsícu a ještě nemáme žádné vyrovnání.V manželství jsme zakoupili RD,po rozvodu jsem v něm zustala já s dětma 19 a 13 let( oba chodí do školy), manžel se odstěhoval už 7měsícu před rozvodem a zrušil si i trvalou adresu.Tak se chci zeptat manžel tvrdí že přesto všechno muže do domu chodit jak semu zachce a ským chce,že mi muže do domu nastěhovat i nájemníky a k tomu všemu prý muj souhlas o dovolení nepotřebuje když ještě stále tady má pulku domu a nějaké své věci.Mužu vyměnit zámek u dveří? samozřejmě že ho otom budu informovat.Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.13 09:49
avatar

Dobrý den. Pokud se manžel odstěhoval ze společné domácnosti, má zrušený trvalý pobyt, rozsudek o rozvodu nabyl právní moc, pak zámky klidně vyměnit můžete. Informujte ho o tom, že mu umožníte vstup do domu pouze po předešlé domluvě s Vámi. Má sice svůj podíl na domě, ale nemá právo Vám nabourávat soukromí a rozhodovat bez Vás. Na vypořádání SJM máte tři roky, doporučuji to udělat, dle možností, co nejdříve. Bude na Vás činit asi hodně velké nátlaky. Nastěhovat si tam nikoho bez Vašeho souhlasu a vědomí nemůže. Když bude dělat problémy, připomeňte mu, že má nejen svá práva, ohledně svého podílu na domě, ale s tím jsou spojené také i nějaké povinnosti...Jak se o svůj podíl stará? Podílí se na údržbě atd.?

doplněno 24.03.13 10:09:

PS: Informujte ho písemně, zašlete doporučeně, kopii si schovejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: arwi®
Datum: 24.03.13 09:49

Do domu může chodit kdy chce a s kým chce,ale nájemníky by jste musela souhlasit i vy.Výměna zámku nic neřeší musela by jste mu dát klíč,protože musí mít také jako vy přístup do svého domu,s tím trvalé bydliště nesouvisí.

doplněno 24.03.13 10:22:

Od majitele domu ve kterém bydlí nájemníci se to liší tím,že tazatelka neplatí spolumajiteli(to znamená bývalému manželovi) RD žádný nájem a užívá celý dům i když poloviva naleží bývalému manželovi.Kdyby se on rozhodl,že se tam znovu nastěhuje,tak může a návštěvy k němu také můžou chodit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luke237
Datum: 24.03.13 10:00
Neomezeny pristup do domu: jak se jeho situace lisi od majitele, ve kterem bydli najemnici? Protoze těm musi dat majitel domu snad vyzvu 24 hodin predem, pokud chce vstoupit do domu v jejich pritomnosti. *nevi*
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.