Náhradní ovladač ke garáž. vratům

Od: Datum: 23.03.13 14:35 odpovědí: 6 změna: 24.03.13 19:45

Zdravím vás. Máte někdo zkušenosti s tímto problémem? Máme garážová vrata delta LOMAX a dostali jsme k němu jenom dva ovladače. Jenže rodina se rozrostla a potřebujeme ty ovladače ještě dva. Jak se toto řeší? Bude muset přijet technik a celé to nějak rozebrat?

Nebo stačí nějaký univerzální a data z toho původního se nějak /přenesou/ do toho druhého?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 23.03.13 14:42

pokud vím, tak se nechají použít i jiné ovladače, které je ale potřeba naprogramovat a to asi bez návodu nezvládnete. není nic jednoduššího, než kontaktovat výrobce, nebo toho, kdo vrata montoval a ten Vám jich prodá, kolik budete chtít

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 23.03.13 14:42

Ovladač je programován z řídící jednotky, nepřenáší se ze stávajícího ovladače, ale rozebírat (pokud máš ŘJ dostupnou) se nemusí nic.

Pokud nevíš, jak (a jaký - nejsou všechny ovladače stejné) dodatečný ovladač naprogramovat, koukni do manuálu a nebo kontaktuj dodavatele. Řešil jsem to před pár lety, dodavatel vrat mi dodal další kus ovladače a jeho naprogramování trvalo pár minut.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jack®
Datum: 23.03.13 16:59

OK děkuji mockrát :)

Datum: 23.03.13 21:08

Dálkové ovladače mají dnes téměř výhradně plovoucí kód a musí si rozumět s řídící jednotkou vrat do které se musí přihlásit - to znamená, že dálkový ovladač musí být kompatibilní s konkrétní řídící jednotkou. Pokud je to třeba Horman, tak lze koupit dálové Horman i přes nějaký e-shop a naprogramovat si je tam sám, máte-li popis v manuálu. Další variantou je koupit univerzální přijímač třeba od Jablotronu a většina řídících jednotek má ovládací vstup na který lze tento přijímač připojit, dálkové ovladače jsou pak snadno dostupné a za "pár" korun, navíc Jabka je maj 4-kanálové, takže jedním ovladačem můžete ovládat třeba, vjezdovou bránu, vrata od gharáže, světla na dvorku apod + navíc můžete ten samý ovladač naprogramovat do několika přijímačů, takže pak můžete ovládat třeba vrata na chalupě, u tchýně, ve vile na Malorce a to vše tím samým ovladačem...

doplněno 23.03.13 21:10:

Jinak pokud má člověk k dispozici ten správný ovladač, tak je to otázka pár minut, jen je v některých případech třeba mít na naprogramování k dispozici všechny ovladače, protože paměť se vymaže a je třeba přihlásit všechny znovu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 21:40

koupíte nové ovladače u kterých bude návod jak z původního ovladače natáhnete frekvenci do nového, je to jednoduché a za pár vteřin to je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: montegocz*
Datum: 24.03.13 19:45

Nejjednodušší cesta (a tím pádem i nejdražší) je pozvat si firmu, co prováděla montáž vrat s pohonem a objednat si u nich další ovladače. Pokud to již není možné, tak další z možností je najít si stejný ovladač někde v eshopu.

A tato možnost je většinou i levnější, protože neplatíš cestovné k tobě a zpět, čas technika na cestě a ani jeho samotnou práci. Kromě ceny ovladače, který je na eshopech většinou levnější, platíš jen poštovné (cca 50 kč), navíc máš 14 dnů na vrácení peněz ze zákona, u některých eshopů i 30 dnů.

"Naprogramování ovladače" je jednoduché, standardně bývá součástí balení český návod. Jsou 4 možnosti (dle typu zařízení), jak spárovat nový ovladač s pohonem:

- přenesením kódu z ovladače na ovladač pomocí mačkání tlačítek na ovladačích v určitém pořadí

- přenesením kódu z ovladače do přijímače s pomocí starého ovladače - opět mačkáním určité sekvence tlačítek

- přenesením kódu z ovladače do přijímače zmáčknutím programovacího tlačítka na přijímači dálkového ovladaní (většinou je přimo v pohonu)

- u ovladačů bez plovoucího kódu se "klonování" provádí nastavením DIP switchů (přepínačů) u nového ovladače přesně podle ovladače starého. Přepínače jsou vevnitř v ovladači - stačí jej rozevřít.

Nejtěžší na tom je najít si na eshopech ten správný ovladač, který potřebuješ. To že máš vrata Lomax, to ještě neznamená, že máš doma ovladače Lomax. Můžeš totiž mít montážní firmou namontovaný pohon nebo ovladání od jiného výrobce, než dodává přímo Lomax společně s vraty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.