Co s proteklou zdi i po letech?

Od: Datum: 23.03.13 10:37 odpovědí: 12 změna: 24.03.13 07:50

Dobrý den všem...prosím o radu zkušené malíře pokojů. Nastěhovala jsem se do bytu ve staré pražské zástavbě. Bohužel v jednom pokoji, nad kterým sousedí koupelna, došlo před několika lety k vytopení. Ačkoliv zdi již vyschly a několikrát byly přemalovány (prý se i škrábaly), pořád se objevují žluté fleky a zeď jako kdyby stále pracuje (nabobtná a odpadne). Zeď není vlhká a místnost, alespoň podle vlhkoměru, také ne...víte co s tím? Děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.13 10:45
avatar

Já bych třeba na to dal tapetu, SDK, podhled. Nebo si toho jednoduse nevšímal :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 10:52
avatar

Tapetu bych já osobně nepoužil ani na záchod. Zkuste flek několikrát natřít penetrací. Před tím samozřejmě co jde, to oškrábat. Po každém nátěru nechte dokonale zaschnout a pak přemalujte silněji krycím nátěrem (barvu na bázi latexu NEPOUŽÍVAT. Sice kryje perfektně, ale je neprodyšná a už se jí nikdy nezbavíte). ).

doplněno 23.03.13 10:54:

Kdysi to malíři přetírali mlékem, ale nevím, jestli je na to dnešní mléko dost kvalitní *smich* .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 13:03
avatar

Magdone,magdone:Takové hodnocení tapet je hloupé.Na tento účel je nesmyslné,ale pro úpravy povrchu stěn je rozhodně tato úprava ideální.Je potřeba si vybrat dezén,barvu a pak se kochat.Mám tapety všude a moc se každému líbí.Jen je potřeba to správně udělat.Jako všechno.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 23.03.13 12:34

Oškrábat malbu až na omítku. natřít přípravkem TELSAL. Mívají ho v obchodech s barvami, v drogeriích. Nechat zaschnout a normálně vymalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasv
Datum: 23.03.13 19:07

Prostředek je určen k neutralizaci čerstvých vyschlých omítek proti výkvětům vodorozpustných solí a vápna z omítek a k sanaci barevných skvrn po kouři, nikotinu a zateklé vodě. Prostředek je možné použít pod malířské přípravky a disperzní fasádní barvy.

http://www.barvy-laky-unimax.…eutralizacni-sul-remal-telsal

Funguje, mám vyzkoušeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 23.03.13 19:24
avatar

Odkaz od Tomasv nefunguje. Tady je znova.

http://www.barvy-laky-unimax.…eutralizacni-sul-remal-telsal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 23.03.13 19:44
avatar

Telsal již byl zmiňován, jiná možnost je vystříkat rozprašovačem s obyčejným Savem, obě možnosti lze kombinovat, Savo lze aplikovat i na finální malbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 21:00
avatar

Tak se přidám s dalším, zase jiným postupem, než uvádějí kolegové. Lehce navlhčit malbu v místech fleků, po vytvoření puchýřů seškrábnout až na štuk, místo lehce (třeba 2x, ale ne velkou vrstvu) přestříknout bezbarvým nitrolakem (stačí i lak na vlasy) a po zaschnutí přetřít malířským přípravkem. Ideálně 2x - každou vrstvu nechat zaschnout. Po druhé vrstvě už by fleky vidět být neměly (místo najdete jen podle odstínu malby, protože přesný původní odstín netrefíte) a při dalším malování se povrch sám barevně sjednotí.
Výše uvedené mléko se používalo proto, že obsahuje vápník (takže vlastně vápno) a to po přetření působilo také jako izolant (izolační vrstva).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 23.03.13 21:02
avatar

ronyx: nitrobarvy jsou již překonané, někdy býval problém je pak přetřít. Vápno nepůsobilo jako izolace, ale proteklinu "vyžralo", podobě funguje Savo, jen je účinnější...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 21:56
avatar

Nepsal jsem nitrobarvu, ale bezbarvý nitrolak a jen slabou vrstvu (při silné by to pak samozřejmě přetřít nešlo).;)

Co se týká vápna, sava a "vyžrání" - nevím. Jen vím, že mlékem se stříkali i celé zdi, protože mléko obsahuje kasein (klih) a tím se zdi překlížili (např když se malba otírala).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 23.03.13 22:11
avatar

No, mezi nitrobarvou a nitrolakem není velký rozdíl, co se týká chemického složení ;)

Mléko se dříve používalo i při rozmíchávání práškových Remalů a Malbytů, fungovalo jako jakási penetrace, ovšem veškeré opravy zbylou barvou (například po stěhování) bylo nutné provést do dvou dnů, potom už byla barva zkažená... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 07:50
avatar

Nitrolak se dá použít jen u menších fleků (spíš flíčků). Navíc je problém s následným vymalováním, protože na čerstvém (i řádně suchém) nitrolaku se následná vodou ředitelná barva chová jako na mastném povrchu a ráda se sráží do kapiček. Navíc je neprodyšný a při větší ploše je to větší svinstvo, než ten latex.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.