Topení v novostavbě

Od: Datum: 22.03.13 19:47 odpovědí: 4 změna: 23.03.13 10:15

Dobrý den,

koupil jsem rozestavěný dům a řeším dilema ohledně otázky topení. Již jsem zde našel pár dobrých rad a třeba se tu najde někdo, kdo řešil stejný problém.

V domě je možnost pouze elektriky + krbové vložky.

Možnosti v řešení:

1. Krbová vložka s výměníkem a teplovodní podlahové topení + akumulační nádrž

2. Krbová vložka s výměníkem a radiátory

3. Krbová vložka bez výměníku a teplovodní podlahové topení napojené pouze na elektrokotel

Jak to ale řešit ideálně nevím. Zatím jsem mluvil s 2ma topenářema + četl hodně příspěvků a někdo se toho výměníku bojí ve variantě s podlahovkou a někdo ani nedoporučuje.

Primárně chci topit krbem, protože je to nejlevnější zdroj tepla + s tím případně ohřívat vodu (škoda to nevyužít) a elektrokotel mít na občasné lenosti, ale bylo mně řečeno, že podlahovka v dolním patře a radiátory v horním sice jde, ale nedoporučuje se to.

Výhody a nevýhody všech řešení snad vím, ale rád si přečtu Vaše řešení v těchto případech.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 22.03.13 20:31

Pokud topit dřevem do vody , jděte do kotle. Dřevo potřebuje vysokou teplotu na vyhoření , a potom vyměník do vody. To v krbu efektivně neposkládáte. Bud vyrobce obloží topeniště vodou - studený ohen - nedokonalé spalování . A nebo nacpe vyměník nad topeniště , a potom je málo místa na předání tepla. Taky počítejte , že musíte vyměník cca 14 dní vymetat .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 22:32
avatar

Pokud chceš topit elektřinou,tak vol raději přímotopy.Podlahovka je také jednodušší s elektrickými kabely.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 00:05

Mám také novostavbu. Podobné možnosti topení - elektřina a krbová vložka. Krbová vložka je s rozvodem horkého vzduchu do podkroví samotíží.Topím každý den cca 5 hodin a v domě je před zatopením kolem 22 stupňů. Dále mám elektrokotel, v mísnostech radiátory a v části domu podlahové topení. Elektrokotel zapínám v době kdy je venku zima. U mě to znamená déletrvající teploty pod -10.Podlahovku pouštím až když je opravdu zima (tuhle zimu ne, minulou chvíli ano). Díky letošní mírné zimě jsem měl elektrokotel zapnutý 5 dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 10:15
avatar

hm letos byla opravdu mírná zima :-D

doplněno 23.03.13 12:32:

nemůžu souhlasit s jabr. podle mě přímotopy nejsou moc ekonomické. Lepší podle mého názoru je elektrokotel s tím, žeohřívá vodu na nepříliš vysokou teplotu a ta se pak prohání v trubkách v podlaze. To stejny bych udělal i n I. NP jen s tím, že tam se bude v podlahovce topit jen vyjímečně díkytopení v přízemí a teplo jde nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.