Písek ve vodovodu

Od: Datum: 22.03.13 17:16 odpovědí: 2 změna: 24.03.13 19:42

Dokončuju novostavbu a začal jsem zapojovovat vodovodní baterie. Dřezová po chvilce tekla nějak divně, už jsem jí chtěl jít reklamovat. Ale rozdělal jsem ji a zjistil jsem, že sítko je plné písku (zrnka cca 1mm). Zatim vodu pouštim jen na zkoušku. Jsem připojen na vodovodní řád, mam i vlastní studnu, ale ta ještě není v provozu. Určitě na to jsou nějaké filtry, ale nevim kam bych ho umístil - do baráku mi jde trubka v zemi, za vývodem ze země je koleno-vodoměr-koleno a hned zas do země, takže to není kde umístit. Ještě mě napadlo jestli neni nějaké sítko u vodoměru, ten je totiž asi poškozený protože je pod sklem vidět voda. Potřebuju zprovoznit pračku a myčku, ale nevim jestli sítko v pračkovém ventilu bude dostačující, nerad bych zničil nebo zanesl nové spotřebiče pískem. co s tim, rádcové?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martondra
Datum: 22.03.13 18:24

Zdravim.

To ze ve vodomeru pod sklem vidite vodu je normalni.Mel jste si udelat v domu revizni sachtu a tam namontovat filtr s redukcnim ventilem a uzaver.Usetril by jste si potize ze vam pisek znici baterii a spotrebice.Jestli mate tvrdou vodu tak se jeste montuje katexova uprava vody.

Mozna se pri montazi potrubi dostal pisek do potrubi.Poradne odpuste vodu bez sitek.

Ohodnoceno: 0x

Od: alexin
Datum: 24.03.13 19:42

Tak dneska jsem to zkusil odpustit bez sítka, pak jsem ho nasadil a během půl minuty bylo úplně ucpaný. Navíc vodoměr je opravdu rozbitej pač se ani natočí. Vyřeší se to výměnou nebo bude problém jinde?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.