Lze napadnout kupní smlouvu na byt i zpětně?

Od: Datum: 22.03.13 10:53 odpovědí: 7 změna: 26.03.13 09:18

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jak je to s bytem, který jsme koupili v září roku 2011? byt jsme kupovali z léta na podzim,byli jsme ubezpečováni, že je nezávadný.Už loňskou zimu se nám ale objevila vlhkost pod střechou,letošní zimu se vše ještě rozšířilo. Ostatní nájemníci mají s vlhkostí taktéž problém, a předchozí majitelka o tomto také věděla ale záměrně to neuvedla.Je možnost teď ještě zpětně nějak napadnout kupní smlouvu,požadovat odstoupení od smlouvy za skryté vady bytu o kterých majitel věděl nebo alespoň požadovat ještě teď ponížení zaplacené částky za byt, to znamená aby nám ještě nějaké peníze za byt vrátili?Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.13 11:57

Dobrý den,na tohle je lepší se ptát u advokáta.Sice asi za otázku zaplatíte,ale budete vědět na čem jste. Podle mě bude těžké prokazovat že původní majitelka o problému věděla a pokud ano nikde asi nemáte písemný záznam o tom že Vám o tom řekla. A ona se může dohadovat že Vám to před podpisem smlouvy sdělila.Jestli si vzpomínám tak promlčecí doba dle občanského zákoníku je tříletá,dle obchodního zákoníku čtyřletá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.03.13 12:06

Jak jsem vyrozuměl tak vlhkost se objevila až druhou zimu po tom co jste byt zakoupili, to půjde opravdu těžko prokazovat, že o vlhkosti věděla, když se tato první zimu neobjevila, ale až druhou. Jenom se zeptám nedošlo od koupě bytu k nějakým opravám nebo úpravám domu? / např zateplění, výměna oken, oprava střechy nebo tak podobně/.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 22.03.13 13:15

Nezastávám se prodávajícího, ale co když vlhkost pochází z vašeho špatného užívání bytu? Málo se topí, ještě méně větrá, sušíte prádlo v bytě atd ...

Píšete vlhkost pod střechou... vy máte podkrovní byt? Teče tam k vám špatnou střechou? Nebo se v bytě tvoří plíseň jen u stropu?

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 22.03.13 13:55

Mluvíte o vlastnictví, nájemnících... Dokážete, že vám byl byt prodán s vadou? Vizte OZ. Poradit se s právníkem, předložit mu smlouvu kupní.

Datum: 22.03.13 20:31

co to je loňská zima? leden 2012 nebo prosinec 2012?Pokud se závada objevila koncem roKu 2012 nemohlo dojít k závadě až po koupi? Jek teď víte, že to majitelka musela vědět. Je to složitá právničina.

Od: dugas
Datum: 26.03.13 09:08

v bytě se objevila vlhkost už loňskou zimu (listopad-duben).zatéká nám sem ze střechy,pod kterou bydlíme.bývalý majitel nás stále ubezpečoval, že je byt bez závady.Letošní zimu se vlhkost na stropě zvětšila.Začala jsem po bytovém družstvu chtít opravu střechy a dozvěděla jsem se že byt je už léta závadný,což ale bývalý vlastník popírá.Větrám dostatečně,v bytě máme teplotu zhruba 21,5.Mokré zdi máme jen v rozích 2 místností a v jednom místě ve třetí místnosti nám zatéká podstatně víc.

Datum: 26.03.13 09:18

dugas, musíte si pozvat soudního znalce, aby stanovil zdali je to skrytá vada, či nikoliv. Pokud dokážete,(víte jak to dokázat?), že majitel věděl o závadách a zatajil je předVámi, máte úspěch. Ale až u soudu. Dobrovolně nic nevrátí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.