Platba popelnice při změně trvalého bydliště

Od: Datum: 22.03.13 08:55 odpovědí: 2 změna: 22.03.13 10:17

Dobrý den,

koncem května, příp. na přelomu května a června se máme stěhovat. Nyní máme trv. bydliště v Brně, kde jsou odpady splatné 31. 5. V místě nového bydliště (Brno - venkov) je částka nižší a splatná už 31. 3. Nevíte, jak nyní správně postupovat? Uhradit popelnice Brnu MĚSTU, čímž ale vznikne přeplatek (zajímá je to nebo máme prostě smůlu a zaplatíme o to víc...?)? Při hledání nějakých informací k tomuto tématu jsem narazila na názor, že se peníze "převedou" - je to pravda?

Děkuji za radu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.13 09:18
avatar

V Brně sice platíme do konce května ale je to za ten příslušný celý rok, letos vytáhnete víc jak těch 500 na osobu (asi 670kč), zajděte zaplatit na Šumavskou nebo na magistrát a tam vám jistě řeknou jak to máte udělat. Domnívám se, že když se z města odstěhujete tak vám přeplatek na základě vaši žádosti vrátí.

doplněno 22.03.13 09:46:

V případě změny místa trvalého pobytu nebo změny vlastnictví stavby, která je určena nebo slouží k individuální rekreaci v průběhu kalendářního roku, se uhradí poplatek v poměrné výši, která odpovídá počtu kalendářních měsíců pobytu nebo vlastnictví stavby v příslušném kalendářním roce. Dojde-li ke změně v průběhu kalendářního měsíce, je pro stanovení počtu měsíců rozhodný stav na konci tohoto měsíce.

zákon č. 565/1990 Sb.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.03.13 10:17
avatar

Na úřad, pod který teď spadáte, bych šla koncem května a po vysvětlení zaplatila poměrnou částku, tedy 5 nebo 6 dvanáctin.

V novém bydlišti zaplatíte také poměrnou částku, a to tehdy, až se nastěhujete. Možná budete za červen platit tam i tam.

Teoreticky je sice možné, že některé úřady nedbají na změnu bydliště a požadují plnou částku na celý rok, i když tam fakticky celý rok trvalé bydliště nemáte. Ale jak říkám (píšu), je to spíše teorie, v praxi jsme se zatím já i moji příbuzní setkali s poměrnou platbou za část roku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.