Návod na přípravu ristretta

Od: Datum: 21.03.13 14:40 odpovědí: 2 změna: 25.03.13 02:24

Zdravím,

měl bych na Vás prosbu. Nevíte jak nastavit na presovači DeLonghi ecam 22.110 ristretto? Množství vody mám nastavenou na ristretto. Dávku taky, ale dobá přípravy je asi 5 vteřin. Příjde mi že to je jen obarvená voda Jde nastavit aby obsah 20-30ml vytékal pozvolna asi 20 vteřin?

Pokud máte s tímto zušenost, budu Vám vděčný

Kolenc


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.13 23:50
 

S tímto přístrojem nemám zkušenosti. Ale obecně bych to odhadl na příliš hrubě namletou kávu. Použijte kvalitní zrnkovou kávu a zkuste jemnější stupně mletí kávy.

 
Od: martin1965*
Datum: 25.03.13 02:24
 

Je to tak. Je to jen a jen v hrubosti a množství kávy. Porci kávy je optimální nastavit na 7 gramů a pak jen seřizujte hrubost mletí, tak aby espresso natékalo tak 25 vteřin do nahřátého hrnku, po stěně a z co nejmenší výšky. Koukal jsem na Vámi uvedený typ a ten vypadá už velmi, velmi slušně. Zabudovaný mlýnek je vždy trochu problém, protože se káva ohřívá od přístroje a to jí nedělá moc dobře (správně by se káva měla skladovat v chladu). Dá se to ale řešit tak, že nasypte do přístroje jen nejmenší množství zrnkové kávy, které jde. Samozřejmě je pak důležitý také druh kávy, ale jak píšete, 5 vteřin fakt znamená, že káva je velmi hrubá. Mnoho zdaru při přípravě tohoto výtečného nápoje.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.